"Powiedziano mi, że jestem zbyt negatywny, Więc zaczynamy. Zajmie mi większość weekendu, by zgromadzić to w jedno miejsce, ale jest prosto z serca. Moja osobista, całkowicie subiektywna i chaotycznie nieuporządkowana lista 100 wielkich rzeczy o Polsce, którą zgromadziłem w ciągu ostatnich 17 lat" - napisał dr Ben Stanley. 

W kolejnych 100 wpisach na Twitterze zamieścił rzeczy, które kojarzą mu się z Polską. Lista rozpoczyna się od poetki Agnieszki Osieckiej, filmu "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego i tatara z restauracji Lotos.

Na liście znalazły się także m.in. Kino Wisła w Warszawie, Grzegorz Lato, ks. Jerzy Popiełuszko, polskie truskawki - "najlepsze na świecie", żubry z Białowieży, płyta zespołu Skaldowie, Jacek Kaczmarski, Czarny Staw w Tatrach, obrońcy Warszawy z 1944 roku, żurek w chlebie, pączki, Jacek Kuroń, Panorama Racławicka, polscy piloci w Wielkiej Brytanii, Wieliczka, słowo "źdźbło", Irena Sandler, Witold Pilecki, naukowcy, którzy złamali kod Enigmy, gest Kozakiewicza, polskie wesela i pierogi.

Pełna lista została opublikowana na Twitterze: