Aktualizacja: 21.08.2015 17:20 Publikacja: 21.08.2015 17:20
fot. Sat Sade
Foto: Flickr
Dziecko zostało znalezione wczesnym rankiem 3 sierpnia na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego. Prawdopodobnie urodziło się kilka, kilkanaście godzin wcześniej. Było w stanie hipotermii, ważyło niecałe 2,5 kilograma.
Po ponad dwóch tygodniach w szpitalu, badaniach i obserwacji opuściło placówkę - informuje TVN24.
6 grudnia przybywa Mikołaj, zapowiadający nadejście Bożego Narodzenia.
Aura za oknem póki co nie przypomina typowo zimowej, choć już jutro może się to zmienić, przynajmniej w niektórych regionach. IMGW prognozuje bowiem opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Mogą również wystąpić silne wiatry i zamiecie śnieżne.
– Dostarczamy Ukraińcom samochody terenowe tam, gdzie są potrzebne – mówi Mateusz "Exen" Wodziński, pomysłodawca i realizator zbiórki „Terenówki na front”, laureat tegorocznej Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Laudacja Wojciecha Konończuka, dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich, podczas XXIV gali Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia dla Mateusza "Exena" Wodzińskiego, pomysłodawcy i realizatora zbiórki społecznej dla Ukrainy „Terenówki na front”.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Mateusz „Exen” Wodziński, pomysłodawca akcji „Terenówki na front”, został w 2024 r. laureatem nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”. To już XXIV edycja nagrody.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Ważna informacja dla fanów serialowych emocji: jest już znany harmonogram oraz lista seriali wyświetlanych podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon 2024. Rusza także sprzedaż karnetów i biletów na stronie festiwalu – warto nie zwlekać do ostatniej chwili, by nie przegapić najgorętszych premier i pokazów.
Po dwóch stronach pierwszej linii okopów – i u Remarque’a, i u Barbusse’a – te same opisy kiszek zwisających z podziurawionych brzuchów, mózgi wypływające z czaszek. Na wojnie jedni zostawili niewinność i marzenia, inni kończyny albo twarz.
Nie jestem piewcą jakiejś utopii, w której Krzysztof Bosak będzie szedł wraz z Donaldem Tuskiem w kwietnym wieńcu na szyi i śpiewał „Kumbaya, oh, Lord, kumbaya”. Rywalizacja jest i niech dalej będzie, ale chodzi o to, żeby wyżej punktowana była współpraca.
Oczywista wydaje się konkluzja, że marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni zajrzał w oczy głęboki kryzys. Trudno wróżyć, jak będzie wyglądać dalej jego polityczna kariera, ale zegar zaczął tykać.
Jak najwyżej, jak najszybciej, a przede wszystkim na chwałę twórców, nie Stwórcy – tak już się kiedyś budowało. Wcześniej, dużo wcześniej niż w średniowieczu. Spłonęła katedra. Odbudowano wieżę Babel.
W przyszłym roku 15 proc. budżetu Polski wydane będzie na obsługę zadłużenia. Jest to trzecia największa pozycja w budżecie, niemalże równa otrzymywanym środkom z UE.
O tym, że robienie zakupów przez internet może mieć zaskakujące konsekwencje, przekonałem się, próbując skompletować strój sportowy na urlop. Miałem buty, dresy, nawet czepek, zostały mi tylko kąpielówki.
Słowo „zmęczenie” chyba najpełniej oddaje prawdę o naszym świecie w końcu tego roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas