Jerzy Owsiak do sympatyków PiS: Spróbujcie się przekonać. Gramy ze wszystkimi

Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w mediach społecznościowych stara się przekonać zwolenników PiS do poparcia akcji organizowanej przez jego fundację. „Bądźcie także ze swymi sercami razem z nami, bawcie się w rytm naszej muzyki, bo pamiętajcie: chcemy grać ze wszystkimi dla wszystkich” – zaznacza.

Publikacja: 17.01.2024 12:51

Jerzy Owsiak do sympatyków PiS: Spróbujcie się przekonać. Gramy ze wszystkimi

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak na swoim facebookowym profilu opublikował post zatytułowany "Spróbujcie się przekonać. Do społeczności PiS". 

„Przygotowania do Finału idą jak nigdy, zewsząd dostajemy masę super wiadomości o gotowości, o organizowanych akcjach, koncertach, piknikach, spotkaniach” – zaczął Jerzy Owsiak. Jak pisze dalej szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, „w imieniu własnym, całej Fundacji i ogromu ludzi, którzy od lat tworzą Najpiękniejszą Orkiestrę Świata, zaprasza także sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, aby wszyscy mogli unieść się nad tymi swarami, kłótniami i wszelkiego rodzaju sprzeczkami”. „Bądźmy tego dnia razem. Bądźcie także ze swymi sercami razem z nami, bawcie się w rytm naszej muzyki, bo pamiętajcie: chcemy grać ze wszystkimi dla wszystkich” – zaznaczył Owsiak.

Jerzy Owsiak o WOŚP: Orkiestra nikogo nie wybiera, nikogo nie odrzuca

Jak podkreślił prezes WOŚP, „po ośmiu latach wróciły do nas wszystkie, dosłownie wszystkie, służby mundurowe”. „Kiedyś było to coś normalnego, coś, co towarzyszyło wszystkim organizowanym piknikom, cieszyło swoimi atrakcjami! Podczas zbliżającego się Finału także zobaczymy strażaków, policjantów, żołnierzy, będą grały orkiestry dęte, będzie grochówka, będą piękne wozy straży pożarnej, będzie to wszystko, co tworzy nas, Polaków, na co dzień” – dodał i zaapelował: "spróbujcie się do nas przekonać”. „Orkiestra także gra dla Was, nikogo nie wybiera, nikogo nie odrzuca. Sprzęt medyczny, który będziemy kupowali, po raz kolejny będzie i dla dzieci, i dla dorosłych” – zaznaczył.

Czytaj więcej

Senatorowie napisali list w sprawie Pokojowej Nagrody Nobla. Zaproponowali WOŚP

Wkrótce 32. finał WOŚP 

Już niebawem, bo 28 stycznia 2024 roku, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

„Zapraszamy! W Polsce zagra 1585 Sztabów - od małych wiosek, po wielkie miasta. Rozbrzmiewać one będą często w sobotę, a na pewno w niedzielę, dźwiękami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bądźcie razem z nami, bawcie się dobrze i pamiętajcie, że grając ze wszystkimi, gramy dla wszystkich” – czytamy we wpisie opublikowanym przez Jerzego Owsiaka na Facebooku.

Społeczeństwo
Zmarła Jadwiga Staniszkis
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Pietrzak mówił o barakach Auschwitz dla migrantów. Świrski: Wolność słowa, miał prawo
Społeczeństwo
Nie żyje Joanna Dworakowska. Polska arcymistrzyni szachowa miała 45 lat
Społeczeństwo
IMGW: Zmiana pogody. Spodziewane ochłodzenie, opady i burze
Społeczeństwo
Nie żyje prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii