Kocie oczy Altini Schinasi
Jednym z najbardziej niezwykłych osiągnięć Altiny Schinasi było zaprojektowanie i stworzenie okularów Harlequin (znanych również jako kocie oczy).
Chciała stworzyć bardziej stylowy projekt niż te typowe dla ówczesnej optyki i znalazła inspirację w kształcie kocich oczu. Pod koniec lat trzydziestych kocie okulary stały się popularnym dodatkiem modowym noszonym przez wiele amerykańskich kobiet. Po fali popularności w latach 60 i 70 XX wieku, wróciły ponownie do łask w drugiej dekadzie XXI wieku.
Jej rewolucyjny projekt został doceniony przez magazyny Vogue and Life, a w 1939 roku otrzymała nagrodę Lord & Taylor American Design Award.
Po pierwszym rozszerzeniu działalności związanej z okularami w Kalifornii i otwarciu fabryki produkującej okulary przeciwsłoneczne, Schinasi sprzedała firmę, aby móc bardziej skoncentrować się na swoich artystycznych ambicjach.
Swój artystyczny repertuar rozszerzyła o produkcję filmową. W latach 60. zrobiła krótkometrażowy film o pracach George'a Grosza, niemieckiego artysty karykaturalnego, dobrze znanego ze swoich antyhitlerowskich dzieł. "George Grosz’ Interregnum" był nominowany do Oscara jako najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny w 1960 roku i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Na starość osiedliła się w Santa Fe w Nowym Meksyku, gdzie ze swoim czwartym mężem, malarzem Celestino Mirandą, przeżyła ostatnie lata i zmarła w 1999 roku.