W parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie trwają właśnie intensywne prace. Zasadzono część z 300 drzew, powstają nowe alejki i ścieżki rowerowe. W pobliżu "Górki Kazurki" budowane są kładki, a z punktu widokowego na jej szczycie po zachodniej stronie będzie można wkrótce podziwiać panoramę parku. Wkrótce ruszą prace związane z budową dwóch placów zabaw. Ponadto mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej altany i dużej polany położonej przy stoku górki. Będzie też można poćwiczyć na istniejących urządzeniach cross fit. Dwie altany oraz "psi park" zostały przeniesione do lasu, popularnie nazywanego „brzózkami".

Projekt zakłada też posadzonych łącznie 5 000 metrów kwadratowych krzewów (np. dereń jadalny, głogi jednoszyjkowe, jeżyny, porzeczki, trzmieliny brodawkowate). Na terenie ogrodów deszczowych pojawią się rabaty bylinowe. Zgodnie z koncepcją konkursową w parku zostaną zachowane różne strefy – od lasku brzozowego, przy granicy z rezerwatem, do łąk.

W parku pojawią się też ścieżki dydaktyczne: historyczna, poświęcona legendarnej formacji Cichociemnych oraz przyrodnicza. Teren parku zajmuje powierzchnię ponad 17 ha. Zakończenie prac planowane jest na ostatni kwartał 2022 r.