Aktualizacja: 12.12.2024 00:37 Publikacja: 24.04.2022 18:37
Książę koronny Mohammed bin Salman ograniczył przywileje dla tysięcy saudyjskich członków rodziny królewskiej.
Foto: EPA/ALEXEY NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN/POOL
Członkowie rodziny królewskiej sprzedają aktywa, aby mieć dostęp do gotówki po tym, jak następca tronu Mohammed bin Salman „wysuszył wiele źródeł pieniędzy, których używali, aby utrzymać swoje niezwykłe nawyki związane z wydawaniem pieniędzy” - pisze amerykański dziennik, powołując się na „źródła bliskie książętom prowadzącym sprzedaż”.
Według publikacji w ostatnich latach saudyjscy książęta sprzedali nieruchomości, jachty i dzieła sztuki o wartości ponad 600 milionów dolarów.
Zarząd Wodny w Utrechcie wypłacił odsetki właścicielom najstarszej oprocentowanej obligacji na świecie: giełdzie nowojorskiej.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wzroście liczby zakażeń malarią na świecie w 2023 roku.
Liderami zaufania publicznego wśród Ukraińców są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski Andrzej Duda - wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie ukraińskiego think tanku Centrum Nowa Europa.
W okolicy miejscowości Borowicze zdewastowano kilka miejsc pamięci setek akowców, którzy nie przeżyli katowni NKWD. To już kolejny atak na polskie pomniki w Rosji.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Prognozowana długość życia Amerykanów niepokoi naukowców. Do 2050 roku Stany Zjednoczone będą pod tym względem daleko w tyle za innymi krajami wysoko rozwiniętymi. Eksperci wskazują przyczyny i przestrzegają przed „kryzysem zdrowia publicznego o niewyobrażalnej skali”.
Arabia Saudyjska, mimo protestów obrońców praw człowieka, zorganizuje mundial w 2034 roku. Zapowiada się najdroższy turniej w historii.
Premier Izraela Beniamin Netanjahu oświadczył, że okupowane przez Izrael Wzgórza Golan pozostaną na zawsze częścią terytorium Izraela.
Gospodarzem 16. Konferencji Stron (COP16) Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zwalczania Pustynnienia (UNCCD) jest w tym roku Arabia Saudyjska – największy eksporter ropy naftowej na świecie i kraj, który zagorzale walczył o osłabienie negocjacji w kwestii odejścia od paliw kopalnych w czasie szczytu klimatycznego COP29 w Azerbejdżanie.
Arabia Saudyjska wprowadza na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Platforma elektryczna pochodzi od tajwańskiej firmy Foxconn, część technologii od BMW i chorwackiego specjalisty aut elektrycznych Rimac.
Saudyjska spółka rolna i hodowlana Salic może przejąć kontrolę nad dużymi aktywami w rosyjskim sektorze rolnym, alarmuje Rosyjski Związek Eksporterów i Producentów Zboża. Rosyjskie rolnictwo jest w złej kondycji. Przez wojnę Putina, nie ma sprzętu, by prowadzić prace polowe.
Nad Morzem Czerwonym otwiera się właśnie luksusowa wioska turystyczna. Nazywa się Shebara Resort i leży nie w Egipcie, ale w Arabii Saudyjskiej.
Saudyjczycy flirtują z FIFA i chcą być głównymi sponsorami mistrzostw świata kobiet. Panie protestują. Ponad 100 piłkarek podpisało się pod sprzeciwem wobec umowy z firmą, której właścicielem jest rząd łamiący prawa człowieka.
Długo zapowiadana budowa w końcu ruszyła – monumentalny sześcian o boku 400 metrów, który będzie dominował nad miastem, powstanie niebawem w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas