21 października 2021 o godzinie 16 czasu polskiego rusza internetowa wersja wirtualnego studia „Masterclass z NASA”. Swój udział w międzynarodowym spotkaniu potwierdzili doświadczeni i młodzi liderzy z ponad 100 krajów świata.

Patronat nad wydarzeniem objęła Papieska Rada ds. Kultury.

W dyskusji wezmą udział młodzi i dojrzali liderzy ze świata m.in. z Global Leadership Network, organizacji skupiającej 250 tys. liderów w ponad 100 państwach świata, a także z Columbia University, University Sao Paulo, AIESEC INternational, CEMS i World Youth Alliance.

Na czym polega rozwój ludzkości? Co w dzisiejszym świecie jest postępem? Jakie są granice postępu materialnego? Czy ludzkość może bogacić się bez ograniczeń? Czy dla wszystkich wystarczy zasobów naturalnych? Jaka praca nadaje sens życiu, a jaka jest pozbawiona głębszego sensu? - na takie pytania będą odpowiadać uczestnicy dyskusji. Pytania można zadawać przez stronę rejestracyjną na "Masterclass z NASA".

Organizatorzy planują już kolejną edycję Masterclass w 2022 r. - w Rzymie stacjonarnie i online. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://masterclassnasa.org/.