Aktor, mieszkający obecnie na jednej z wysp na Karaibach, przypomniał na Twitterze, że "klika lat temu wyraził opinię, iż Londyn nie jest już naprawdę angielskim miastem".

"Od tego czasu praktycznie wszyscy moi zagraniczni przyjaciele potwierdzili moją obserwację. Więc musi być w niej trochę prawdy. Odnotowałem też, że Londyn był tym brytyjskim miastem, które najmocniej opowiedziało się za pozostaniem w UE" - dodał Cleese.

Komik Dom Joly w odpowiedzi zauważył, że jest ironią, iż mieszkający na Karaibach Cleese umieszcza w sieci takiego "rasistowskiego tweeta" o Londynie.

Z kolei dziennikarka Caitlin Moran zauważyła z przekąsem, że kiedy Cleese na dobre przeniesie się na wyspę Nevis jakiś "stary komik z Nevis będzie narzekał, że Charlestown nie jest już nevisiańskim miastem". "Cholerni imigranci" - dodała.

A scenarzysta James Felton kpił: "Cześć, jestem John Cleese. Dziś będę narzekał, że jest zbyt wielu imigrantów w Londynie z mojego domu, w którym mieszkam na Karaibach".

Cleese ogłosił w 2018 roku, że przenosi się na wyspę Nevis z powodu rozczarowania Wielką Brytanią i poziomem debaty na temat brexitu (Cleese popierał wyjście Wielkiej Brytanii z UE). O swoim nowym domu mówił, że "to jedna z najpiękniejszych wysp jakie widział". - Relacje pomiędzy ludźmi różnych ras są tu świetne - dodał.