Aktualizacja: 27.12.2019 12:25 Publikacja: 27.12.2019 11:18
Foto: Fotorzepa, Krz Krzysztof Łokaj
„Obecnie istnieje pilna potrzeba skupienia się na problemie świadczeń stomatologicznych finansowanych ze środków publicznych. NRL prowadzi rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące ustalenia jednolitych zasad rozliczania niektórych procedur oraz dostosowania tabeli punktowej w zakresie części procedur współczesnych standardów udzielania tych świadczeń (tabela wadliwie oddaje relacje kosztowe pomiędzy niektórymi procedurami” – piszą do ministra zdrowia prezes NRL prof. Andrzej Matyja i wiceprezes NRL lek. dent. Andrzej Cisło.
Już w czerwcu pisaliśmy w „Rzeczpospolitej”, że za leczenie Fundusz płaci tak mało, że lekarze stosują technologie, które mogą prowadzić do utraty zębów. Dziś refundowane jest leczenie kanałowe tylko 12 ze wszystkich 32 zębów – jedynek, dwójek i trójek na dole i na górze. Jeśli leczenia kanałowego wymaga czwórka, na koszt NFZ stomatolog może ją tylko wyrwać, a w jej miejsce wstawić protezę nakładalną, która w ciągu najbliższych kilku lat, zdaniem dentystów, uszkodzi sąsiednie trójkę i piątkę.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas