[b]Tak[/b]. Uchwalona 21 listopada 2008 r.[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=9CD0CBF2E650233A9AD1E1E1CF63FE59?id=292862] ustawa o pracownikach samorządowych[/link] daje na to pytanie odpowiedź w zawartych w niej przepisach przejściowych.
Zgodnie z jej art. 56 do czasu upływu kadencji samorządu województwa, w czasie której trwania niniejsza ustawa weszła w życie, do sekretarza województwa mają zastosowanie przepisy ustawy o samorządzie gminnym w zakresie składania przez sekretarza gminy oświadczeń o działalności gospodarczej, o umowach cywilnoprawnych oraz oświadczeń o stanie majątkowym. Zasady składania tych ostatnich określa art. 24h gminnej ustawy ustrojowej.
Zgodnie z jego treścią sekretarz składa swoje pierwsze oświadczenie w terminie 30 dni od dnia zatrudnienia na tym stanowisku. Dołączyć do niego należy informację o sposobie i terminie zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej, jeżeli przed zatrudnieniem taką prowadzili. Kolejne oświadczenie sekretarz składa corocznie w terminie do 30 kwietnia, według stanu na 31 grudnia roku poprzedniego (wraz z kopią PIT). Ostatnie oświadczenie majątkowe złożyć należy w dniu rozwiązania umowy o pracę.
Natomiast zgodnie z art. 24h ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym sekretarz gminy składa swoje oświadczenie na ręce wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Oczywiste jest, że sekretarz województwa nie będzie swojego oświadczenia przedstawiał wójtowi. Do jego odbioru i analizy właściwy jest marszałek województwa.
Jeżeli chodzi natomiast o to, na jakich formularzach sekretarz województwa ma złożyć swoje oświadczenie majątkowe, to należy zwrócić uwagę na fakt, że 15 kwietnia 2009 r. weszło w życie [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=307912]rozporządzenie prezesa Rady Ministrów określające wzory formularzy oświadczeń majątkowych składanych m.in. przez sekretarza tej jednostki samorządu terytorialnego (DzU nr 60, poz. 490)[/link].