[b]Nie[/b]. Zgodnie z treścią art. 21 ust. 2 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=5B45ADB68E244C19F5CD1CD2DC7DF8A2?id=176767]ustawy o ochronie praw lokatorów[/link] wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy uchwala się na co najmniej pięć lat.
Oznacza to, że nie powinien być on ustanawiany na okresy krótsze. Ponadto, jak wynika z treści tego przepisu, powinien on zawierać elementy „w szczególności” w nim wymienione. Zwrot ten oznacza, że uchwała rady gminy w sprawie programu gospodarowania zasobem powinna obligatoryjnie zawierać wymienione w art. 21 ust. 2 pkt 1 – 8 elementy, a nie tylko niektóre z nich.
Użyte przez ustawodawcę wyrażenie w szczególności należy bowiem rozumieć w ten sposób, że podjęta na podstawie przepisu uchwała może zawierać również inne treści niż w nim wymienione. Nie dopuszcza natomiast pomijania tych elementów, które „w szczególności” w treści uchwały znaleźć się powinny.
Brak któregoś ze wskazanych w delegacji ustawowej elementów w uchwale będzie skutkował jej nieważnością. Stanowisko takie potwierdza m.in. [b]rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody dolnośląskiego z 27 kwietnia 2009 r. (NK. II. 0911-19/271/09)[/b].
[i]Podstawa prawna: