Kampanii wyborczej nie wolno również prowadzić w lokalu wyborczym lub na terenie budynku, w którym lokal taki się znajduje. Ustawodawca określił też miejsca, w których kampanię można prowadzić, ale pod pewnymi warunkami.
Przykładowo można wskazać zakłady pracy. Prowadzenie kampanii wyborczej na ich terenie nie jest co do zasady zakazane. [b]Zabronione jest natomiast prowadzenie agitacji w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie. Taki czyn jest już przestępstwem, za którego popełnienie grozi grzywna.[/b]
Grzywna grozi również za prowadzenie kampanii wyborczej na terenie szkół podstawowych lub gimnazjów, ale tylko takiej, która jest skierowana do uczniów nieposiadających praw wyborczych.
[srodtytul]Bez zgody[/srodtytul]
Kampanię wyborczą na rzecz wybranego komitetu może prowadzić każdy wyborca. Warunkiem jest posiadanie pisemnej zgody pełnomocnika wyborczego tego komitetu. Agitacja bez takiego pisma jest zakazana, a do tego jest czynem, za który grożą surowe kary. Nie tylko grzywny, ale nawet ograniczenia czy pozbawienia wolności. Mówi o tym art. 202 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=368145]ordynacji[/link].