Od 1 stycznia 2018 r. powiaty stracą władzę nad urzędami pracy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiada, że podlegające obecnie pod samorządy powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy zostaną scentralizowane.

Publikacja: 29.05.2017 07:50

Od 1 stycznia 2018 r. powiaty stracą władzę nad urzędami pracy

Foto: Fotolia.com

Kierowany przez Beatę Szydło rząd Prawa i Sprawiedliwości już od dawna zapowiadał zmiany w organizacji służb zatrudnienia. Mają one polegać m.in. na likwidacji istniejącego obecnie rozwiązania, które z urzędów pracy czyni część administracji samorządowej, na rzecz funkcjonującego do roku 2000 modelu, w którym służby zatrudnienia były elementem administracji rządowej. Sprawę centralizacji powiatowych urzędów pracy poruszył na majowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich ds. legislacyjnych. – Chciałem dopytać przedstawicieli resortu pracy o stan prac nad zapowiadanymi, w różnych miejscach kraju i przy różnych okazjach, zmianami w strukturach służb zatrudnienia, które wcale samorządów nie cieszą – mówił Marek Wójcik.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama