Reklama

Wybory na prezydenta Rzeszowa: premier wyznaczył przedterminową datę

Na 9 maja premier wyznaczył datę przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Pozostałe terminy czynności urzędowych wynikają z kodeksu wyborczego.

Publikacja: 01.03.2021 08:12

Wybory na prezydenta Rzeszowa: premier wyznaczył przedterminową datę

Foto: AdobeStock

Właśnie ukazało się rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w tej sprawie. Wybory prezydenta stolicy Podkarpacia okazały się konieczne z powodu zgłoszonej 10 lutego rezygnacji Tadeusza Ferenca (wywodzącego się z SLD), który niepodzielnie rządził w Rzeszowie prawie pięć kadencji. Teraz zrezygnował, jako powód podając względy zdrowotne. Pewien czas temu zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Termin zgłaszania kandydatów minie 16 kwietnia. Komitety wyborcze można rejestrować do 30 marca. Sam Ferenc poparł wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Ma też wystartować kandydat PiS i opozycja.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Prawo w Polsce
Trzy weta Karola Nawrockiego. „Obywatele państwa polskiego są traktowani gorzej"
Nieruchomości
Sprzedaż mieszkania ze spadku. Ministerstwo Finansów tłumaczy nowe przepisy
Konsumenci
UOKiK stawia zarzuty platformie Netflix. „Nowe zasady gry, bez zgody użytkownika"
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama