Najwięcej zmian (68) dotyczy korekt nazw i określeń rodzajów miejscowości, są one zresztą stosunkowo niewielkie, np. Łukowiec w pow. garwolińskim na Łukówiec albo Elganowo w pow. gdańskim na Ełganowo, bądź dotyczą rangi miejscowości, np. podwarszawskie Michałowice-Osiedle na Michałowice (wieś).
Wśród nowych nazw będzie Pole Lednickie – jako część wsi Imiołki w pow. gnieźnieńskiem. Chodzi tu o znane miejsce pielgrzymek i spotkań młodzieży.
Likwidacja nazw dotyczy zwykle części miejscowości. Co ciekawe, ponad 20 nastąpiło w gminie Ostrów Mazowiecka – w większości są to nazwy gajówek i leśniczówek.
Są cztery nowe nazwy tzw. obiektów fizjograficznych: Jezioro Tarnobrzeskie, położone na terenie Tarnobrzega, Wzgórze Księżniczki Gertrudy na terenie Kościerzyny oraz Zalew Budzyński i Zalew na Piaskach – sztuczne zbiorniki wodne położone w gminie Liszki, w Krakowskiem.
Tak jak w latach poprzednich wnioski o zmiany nazw wiążą się przede wszystkim z pracami nad nowym wykazem urzędowych nazw miejscowości na terytorium RP. Szacuje się, że wydatki związane z tymi zmianami wyniosą 625 tys. zł, z czego lwia część obciąży samorządy: wymiana szyldów, tablic, znaków informacyjnych.