Płatności bezgotówkowe w administracji publicznej

Co zrobić, aby obywatele mogli możliwie szybko korzystać z wygodnych, bezpiecznych i niedrogich płatności bezgotówkowych w urzędach administracji rządowej i samorządowej, zarówno stacjonarnie jak i przez internet?

Aktualizacja: 10.05.2016 14:50 Publikacja: 10.05.2016 14:11

Płatności bezgotówkowe w administracji publicznej

Foto: 123rf

I jak sprawić, aby administracja publiczna także powszechnie używała nowoczesnych instrumentów płatniczych i przekazywała obywatelom wszelkie transfery w formach bezgotówkowych? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy spotkania, które odbyło się 6 maja 2016 r. w Ministerstwie Finansów i zostało zorganizowane w porozumieniu resortów finansów, rozwoju i cyfryzacji.

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk, a także wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński i doradca strategiczny ministra cyfryzacji Krzysztof Szubert zauważyli, że w Polsce istnieje olbrzymi potencjał wzrostowy rynku płatności elektronicznych. Powoduje to konieczność szukania optymalnych rozwiązań na rzecz rozwoju szybkiego, bezpiecznego i powszechnego obrotu bezgotówkowego, m.in. w zakresie obsługi danin i świadczeń publicznoprawnych. Jednocześnie otwiera to przed administracją publiczną kolejny obszar, gdzie potrzebna jest dalsza poprawa obsługi obywateli i efektywności funkcjonowania instytucji państwa, w tym zwiększenia ściągalności podatków i walki z szarą strefą.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
W sądzie i w urzędzie
Czy poświadczony notarialnie odpis wystarczy do wpisu w księdze? Wyrok trzech sędziów SN
Sądy i trybunały
Nieoczekiwana zmiana szefa Izby Sądu Najwyższego
Prawo karne
Czy Braun dopuścił się „kłamstwa oświęcimskiego"? Prawnicy nie mają wątpliwości
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama