Nie.

Dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie  uprawnionej do emerytury lub renty z Funduszu  Ubezpieczeń Społecznych, jeżeli osoba ta ukończyła 75 lat życia albo wcześniej, jeśli została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji. Tak stanowi art. 75 ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Od 1 marca 2011 r. dodatek pielęgnacyjny wynosi 186,71 zł miesięcznie.

Sędziowie, podobnie zresztą jak prokuratorzy, nie są objęci powszechnym systemem ubezpieczeń społecznych, nie płacą składek emerytalnych, nie pobierają emerytury.  Co do zasady z dniem ukończenia 65 roku życia sędzia przechodzi w stan spoczynku i aż do śmierci państwo wypłaca mu bezpośrednio z budżetu uposażenie w wysokości 75% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat, pobieranych na ostatnio zajmowanym stanowisku. Takie samo uposażenie wypłacane jest sędziemu, który w stan spoczynku przechodzi z powodu choroby lub utraty sił.  Po śmierci sędziego w stanie spoczynku jego rodzinie przysługuje uposażenie rodzinne, nieznacznie niższe od uposażenia sędziego. Uposażenie spoczynkowe i rodzinne podwyższane jest stosownie do zmian wysokości wynagrodzeń zasadniczych sędziów czynnych zawodowo.

W przepisach ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych dotyczących uposażeń sędziów nie przewidziano dodatku z tytułu ukończenia  75 lat życia albo całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji.