Tu w każdą niedzielę obejrzeć można ekspozycję dokumentującą obraz Warszawy z lat 20. i powojennych, a do końca lipca zdjęcia 3D w cyklu „Warszawskie uniesienia" (Paweł Loroch wykonał je z podnośnika, z wysokości 10 metrów). Do 31 sierpnia trwa natomiast wystawa multimedialna „Wywalcz wolność lub zgiń. Cichociemni – spadochroniarze Armii Krajowej".

Ekspozycja przybliża historię 316 spadochroniarzy zrzuconych nad okupowaną Polską w latach 1941 – 1944. Wśród eksponatów m.in. koszula, w której kołnierzu zaszywane były ampułki z trucizną, sztylet brytyjskich komandosów czy tzw. nieśmiertelnik ppor. Józefa Wątróbskiego „Jelito". A w Muzeum Niepodległości 1 sierpnia o godz. 13.30 odbędzie się otwarcie ekspozycji „Kobiety w powstaniu warszawskim" z 74 unikatowymi fotografiami. Wszystkie propozycje nie tylko przybliżają okres walk o Warszawę, ale także pokazują z bliska życie codzienne ich uczestników oraz ekstremalne sytuacje, z jakimi musieli się zmagać.

Wystawy z okazji 67. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, Muzeum Niepodległości, Warszawa, al. Solidarności 62, Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Fotoplastikon Warszawski, Al Jerozolimskie 51.