Aktualizacja: 04.05.2025 04:46 Publikacja: 31.01.2023 11:04
Foto: Adobe Stock
42-letni Peyman Kia usłyszał wyrok dożywocia za szpiegostwo na rzecz Rosji, jego młodszy 35-letni brat Payam Kia – dziewięć lat i dziesięć miesięcy więzienia za to samo przestępstwo.
Oskarżenia dotyczyły szpiegostwa w okresie od 2011 r. do 2021 r., czyli do momentu aresztowania braci. Ich kazus wpisuje się w „największą aferą szpiegowską od czasów zimnej wojny”. Ostatni raz taki przypadek miał miejsce 20 lat temu, a ponad 40 lat temu dożywotnim więzieniem ukarano oficera Służby Bezpieczeństwa Stiga Berglinga, który szpiegował dla Związku Radzieckiego. Bergling uciekł na przepustce do Moskwy, potem jednak dobrowolnie wrócił do królestwa w 1994 r.
Choć krótko obowiązywała, Konstytucja 3 maja pozostaje symbolem tego, co oświecone w polskiej kulturze.
W sprawie ustawy dotyczącej neosędziów rządowi zabrakło wyczucia czasu.
Za rządów PiS i neo-KRS zdarzały się delegacje np. z rejonu do apelacji. W środowisku sędziowskim wrzało, bo to...
Czasy wyższości prawa nad polityką to przeszłość. Obie te dziedziny wyglądają jak bokser po nokaucie, którego tr...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przed laty nie tylko wyborcze, ale i coroczne zgromadzenia izbowe adwokatów wywoływały poruszenie środowiska.
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas