Marcin Chałupka: Jak skończyć z fikcją kształcenia prawników

Kluczem poprawy edukacji akademickiej jest konkurencja, a nie limity czy monopole. Czy dobre wyniki zdawalności na aplikację można osiągnąć przez pięć lat, rozwiązując testy, jakie do nich przygotowują? Do tego starczy pilność, czas i pamięć.

Publikacja: 06.09.2022 10:19

Marcin Chałupka: Jak skończyć z fikcją kształcenia prawników

Foto: Adobe Stock

W publikacji „Musimy skończyć z fikcją kształcenia prawników” z 6 lipca 2022 (Dzień Radcy Prawnego) Pan Profesor Bogumił Szmulik twierdzi, że „niepotrzebne nam są wydziały prawa w każdym mieście powiatowym” oraz stawia tezy, które zasługują na rozwinięcie lub komentarz. Tym bardziej że rozmowa z Profesorem prowadzona była pod hasłem: jak poprawić jakość kształcenia prawników, a na takiej poprawie także mnie osobiście bardzo zależy. Dzień po publikacji Pana Profesora pozwolenie ministra edukacji i nauki na kształcenie na jednolitych studiach magisterskich na kierunku prawo otrzymała także Akademia Zamojska, w której pracuję, i w której mam nadzieję uczyć studentów prawa.

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Rzecz o prawie
Łukasz Guza: Kubeł zimnej wody
Rzecz o prawie
Jarosław Gwizdak: A takim był dobrym sędzią…
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Moda na retro
Rzecz o prawie
Marek Domagalski: Sędziowie z klapkami na oczach
Rzecz o prawie
Mikołaj Małecki: Nie da się oszukać kasy samoobsługowej
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?