Centra usług liczą na ekonomistów-poliglotów

Chociaż ekonomiści są w Polsce na liście zawodów nadwyżkowych, w których trudno o pracę, są atrakcyjnymi kandydatami dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. O ile znają języki obce.

Publikacja: 06.06.2017 21:07

Prawie co piąty ze studentów na polskich uczelniach w roku akademickim 2016/17 (w sumie 250,7 tys. osób) studiuje któryś z 50 kierunków ekonomicznych, na czele z zarządzaniem, finansami i rachunkowością oraz ekonomią – wynika z raportu Fundacji Pro Progressio. Według raportu przygotowanego na bazie danych GUS i systemu POL-on, kandydaci na kierunki ekonomiczne mogą je studiować na 208 uczelniach w 73 miastach całej Polsce.

Oferta edukacyjna jest więc spora. A jak z ofertą pracy? Z tą jest już gorzej, chociaż szeroko rozumiane wykształcenie ekonomiczne daje sporo możliwości – absolwenci tych kierunków zasilają licznie nie tylko działy finansów i księgowości, ale też działy sprzedaży oraz marketingu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Rynek pracy
Z wyższymi zarobkami łatwiej jest o zdalną pracę
Rynek pracy
Nie pracuj jak mrówka. Lepiej weź przykład z surykatki
Rynek pracy
Już nie tylko w okopach. Koreańczycy zaludniają rosyjskie fabryki
Rynek pracy
Polskim firmom już bliżej do idealnego pracodawcy?
Rynek pracy
Już ponad 10 milionów specjalistów ICT w Unii Europejskiej