Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.12.2014 07:03 Publikacja: 01.12.2014 00:34
Większość prezesów stojących na czele dużych polskich firm ma za sobą studia na renomowanych krajowych uczelniach, bardzo często technicznych.
Foto: www.sxc.hu
Większość prezesów stojących na czele dużych polskich firm ma za sobą studia na renomowanych krajowych uczelniach, bardzo często technicznych. Od trzech lat czołówka szkół wyższych będących kuźniami polskich szefów pozostaje niezmienna – tworzą ją Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Śląska w Gliwicach. Czwarte miejsce, zaraz za podium, zajmuje czołowa uczelnia ekonomiczna, Szkoła Główna Handlowa.
Zaledwie czterech na stu szefów ma za sobą licencjackie czy magisterskie studia za granicą, i najczęściej są to cudzoziemcy. Nie oznacza to jednak, że polscy prezesi zdobywali wiedzę wyłącznie w kraju – spora część z nich ma za sobą także naukę za granicą, choć (zwłaszcza w przypadku top menedżerów z praktyką w dużych korporacjach) są to często krótkie, intensywne kursy, jak np. specjalne szkolenia dla doświadczonych menedżerów (Advanced Management Program) albo MBA w dobrych szkołach biznesu.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że...
Wdrażanie sztucznej inteligencji nie jest tylko kwestią technologii, ale też zarządzania zmianą i przekwalifikow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas