Aktualizacja: 01.12.2014 07:03 Publikacja: 01.12.2014 00:34
Większość prezesów stojących na czele dużych polskich firm ma za sobą studia na renomowanych krajowych uczelniach, bardzo często technicznych.
Foto: www.sxc.hu
Większość prezesów stojących na czele dużych polskich firm ma za sobą studia na renomowanych krajowych uczelniach, bardzo często technicznych. Od trzech lat czołówka szkół wyższych będących kuźniami polskich szefów pozostaje niezmienna – tworzą ją Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Śląska w Gliwicach. Czwarte miejsce, zaraz za podium, zajmuje czołowa uczelnia ekonomiczna, Szkoła Główna Handlowa.
Zaledwie czterech na stu szefów ma za sobą licencjackie czy magisterskie studia za granicą, i najczęściej są to cudzoziemcy. Nie oznacza to jednak, że polscy prezesi zdobywali wiedzę wyłącznie w kraju – spora część z nich ma za sobą także naukę za granicą, choć (zwłaszcza w przypadku top menedżerów z praktyką w dużych korporacjach) są to często krótkie, intensywne kursy, jak np. specjalne szkolenia dla doświadczonych menedżerów (Advanced Management Program) albo MBA w dobrych szkołach biznesu.
Są pokorni, nieroszczeniowi, pracowici, przygotowani na najgorsze warunki i najniższą płacę. Koreańczycy z Półno...
Różnice między oceną najbardziej atrakcyjnych pracodawców a firm, w których pracujemy, są teraz znacząco mniejsz...
Globalne przyspieszenie cyfryzacji pobudza unijny rynek pracy w IT. W ubiegłym roku liczba zatrudnionych tam pro...
Bezrobocie we Francji skoczyło w I kwartale 2025 r. o 8,7 proc. wobec IV kwartału 2024 r. - z 3,1 mln do 3,4 mln...
Wybór ofert pracy w HR jest teraz o połowę mniejszy niż w pierwszych latach po pandemii. I podobnie jak w IT, ro...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas