Holandia. Pielęgniarz podejrzany o zamordowanie 24 pacjentów z Covid-19

Trzydziestoletni pielęgniarz Theo V. ze szpitala Wilhelmina w Assen, małym mieście w północnej Holandii, został aresztowany pod zarzutem zabicia do 24 pacjentów z koronawirusem.

Publikacja: 20.04.2023 23:22

Szpital Wilhelmina

Szpital Wilhelmina

Foto: Facebook/Szpital Wilhelmina

Trzydziestoletni pielęgniarz Theo V. pracował na oddziale chorób płuc w szpitalu Wilhelmina w Assen, małym mieście w północnej Holandii.  Mężczyzna został zatrudniony w szpitalu zaledwie kilka miesięcy przed wybuchem pandemii.

Prokuratura ujawniła, że pielęgniarz został aresztowany na początku tego tygodnia „pod zarzutem współudziału w śmierci pacjentów szpitala Wilhelmina”.

Czytaj więcej

Lekarz zmarł po szczepionce na COVID. "Nie można było tego przewidzieć"

Jaka dokładnie była jego rola w śmierci pacjentów, a także do śmierci ilu z nich się przyczynił, policja i prokuratura nie chcą na razie mówić . Podejrzany został zatrzymany w ubiegły poniedziałek i w czwartek po południu doprowadzony do sędziego śledczego, który zdecydował o zatrzymaniu go w areszcie na co najmniej 14 dni. Podejrzany może kontaktować się jedynie ze swoim adwokatem.

Prokuratorzy odmówili podania szczegółów dotyczących liczby pacjentów, ale krewny pacjenta został poinformowany przez policję, że badane są co najmniej 24 zgony. Wszyscy zmarli  byli leczeni na COVID-19.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownik szpitala zostaje oskarżony o zabijanie pacjentów.

W Niemczech pielęgniarz Niels Högel przyznał się do zabicia dziesiątek pacjentów z nudów i dla dreszczyka emocji. Został skazany za 85 morderstw, co czyni go jednym z najbardziej krwawych seryjnych morderców we współczesnej historii.

Przestępczość
W USA 279 strzelanin w 157 dni. W ostatniej zginęły dwie osoby
Przestępczość
Afganistan: Ktoś truje dzieci w wieku szkolnym, głównie dziewczęta
Przestępczość
Wojna w Ukrainie zakłóca powiązania mafijne
Przestępczość
FBI: Planowano zamach na królową Elżbietę II
Przestępczość
Peru: Policja skonfiskowała kokainę w paczkach ze swastyką i nazwiskiem Hitlera