W nocy z soboty na niedzielę ratownicy morscy w rejonie Górek Zachodnich udzielili pomocy grupie mających pochodzić z Hiszpanii nurków, którzy twierdzili, że szukali bursztynu. Do zdarzenia doszło w pobliżu Naftoportu, w którym przeładowywana jest ropa naftowa w Porcie Gdańsk.

Sprawę w czwartek skomentował premier Mateusz Morawiecki. - Zleciłem bardzo gruntowny raport tej sprawy. Służby opracowują ten raport - powiedział szef rządu.

Czytaj więcej

Sprawa nurków z Hiszpanii. Premier Morawiecki: Zleciłem gruntowny raport

Informacje w sprawie sobotniego zdarzenia przekazał także Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

"Działania obywateli Hiszpanii, uratowanych na Morzu Bałtyckim, nie mają związku z zagrożeniami dla bezpieczeństwa RP, ani nie rodziły zagrożeń dla infrastruktury krytycznej. Służby posiadają pełną wiedzę dotyczącą tych osób i okoliczności opisywanych w mediach zdarzeń" - napisał na Twitterze.

"Osoby uratowane w czasie akcji ratunkowej nie dopuściły się przestępstw na terenie RP. W tej sprawie przygotowywany jest szczegółowy raport. Zostanie on przekazany Premierowi" - dodał.