IDS Borjomi Georgia jest spółką zależną IDS Borjomi International, zarejestrowaną w Curacao, w holenderskim raju podatkowym na Karaibach. Od 2013 roku rosyjska Grupa Alfa posiada większościowe udziały w IDS Borjomi International. Grupa została założona przez Michaiła Fridmana, rosyjsko-izraelskiego miliardera i bliskiego przyjaciela Władimira Putina.

W krótkim oświadczeniu spółka IDS Borjomi podkreśliła, że ma ogromne trudności w kluczowych kierunkach eksportowych – chodzi o Rosje i Ukrainę - spotęgował ograniczony dostęp do kont bankowych, „pozbawiając firmę możliwości otrzymywania [zagranicznych] wpływów walutowych i rozliczania się z wierzycielami.”

Producent popularnej w byłych krajach Związku Radzieckiego wody mineralnej powiedział, że do tej pory kontynuował działalność z nadzieją, że sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Teraz też firma zapewnia, że jak tylk0 będzie w stanie to wznowi działalność.

Firma produkuje gazowaną wodę mineralną marek Borjomi, Likani, Mitarbi oraz wodę niegazowaną Bakuriani w Gruzji.

Woda Borjomi wróciła na rynek rosyjski w 2011 roku, po tym jak w 2006 roku władze w Moskwie nałożyły na nią embargo, po tym jak Gruzja postanowiła zacieśnić związki z zachodem i NATO.

Gruziński bankier i lider opozycyjnej politycznej Mamuka Khazaradze uważa, że państwo powinno kupić akcje Borjomi należące do rosyjskiej Grupy Alfa, a następnie sprzedać je na gruzińskiej giełdzie. „Tylko takimi krokami można wyjść z kryzysu i jednocześnie zainicjować bodziec do tworzenia rynku kapitałowego” – napisał w poście na Facebooku. W 2019 roku Alfa prowadziła rozmowy z Nestle w sprawie zakupu swoich udziałów w Borjomi, ale transakcja nigdy nie doszła do skutku.