8 lat więzienia za śmierć matki czwórki dzieci. Prokuratura chciała dożywocia

Sąd Okręgowy w Zamościu skazał na 8 lat więzienia Annę K., która pod wpływem alkoholu potrąciła autem rowerzystkę z 3-letnim dzieckiem. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu. Prokuratura domagała się dla oskarżonej o zabójstwo z zamiarem ewentualnym i usiłowanie zabójstwa dziecka dożywotniego pozbawienia wolności.

Publikacja: 23.10.2023 13:52

Do tragedii doszło 28 maja 2022 r. ok. godz. 10 w Krasnymstawie

Do tragedii doszło 28 maja 2022 r. ok. godz. 10 w Krasnymstawie

Foto: KPP Krasnystaw

Do tragicznego wypadku doszło 28 maja 2022 r. ok. godz. 10 w Krasnymstawie. Anna K., kierująca toyotą rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3-letnim chłopcem. Oboje w ciężkim stanie trafili do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, dwa dni później kobieta zmarła. Chłopca, który przez ponad dwa tygodnie przebywał w śpiączce farmakologicznej, udało się uratować, ale czekało go długie leczenie i rehabilitacja. 45-latka osierociła czworo dzieci.

Na miejscu szybko okazało się, że kierująca toyotą Anna K. jest kompletnie pijana. Podczas próby przebadania stała się agresywna i wulgarna wobec policjanta. Od kobiety pobrana została krew do badań. Ustalono, że 59-letnia kobieta miała 3,5 promila.

Z ustaleń policjantów wynikało, że Anna K. kierując toyotą chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca na ul. Kościuszki w Krasnymstawie doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. W tym przypadku również nie zatrzymała się i uciekała z miejsca. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów gdzie zderzyła się kierującą renault, która zatrzymała auto widząc wypadek - relacjonowała miejscowa policja.

Jak informuje "Super Tydzień Chełmski" Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie oskarżyła w kwietniu Annę K. o zabójstwo z zamiarem ewentualnym oraz usiłowanie zabójstwa w połączeniu ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała u dziecka Agnieszki N. Mieszkanka gm. Kraśniczyn odpowiadała przed sądem również za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta. Groziło jej nawet dożywocie.

Wyrok zapadł 12 października. Sąd uznał oskarżoną winną, ale nie zabójstwa, tylko – po zmianie zarzutu – spowodowania w wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (pozostałe zarzuty zostały utrzymane). Anna K. została skazana na karę łączną 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto zasądzono wobec niej dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

– Wyrok nie jest prawomocny, stronom przysługuje złożenie apelacji – przekazał na łamach gazety Paweł Tobała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Zamościu.

Czytaj więcej

Będzie "zabójstwo drogowe"? Postulat wraca po tragicznym wypadku na A1Do tragicznego wypadku doszło 28 maja 2022 r. ok. godz. 10 w Krasnymstawie. Anna K., kierująca toyotą rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3-letnim chłopcem. Oboje w ciężkim stanie trafili do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, dwa dni później kobieta zmarła. Chłopca, który przez ponad dwa tygodnie przebywał w śpiączce farmakologicznej, udało się uratować, ale czekało go długie leczenie i rehabilitacja. 45-latka osierociła czworo dzieci.

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Praca, Emerytury i renty
Koniec 500+. Kiedy ostatnie wypłaty? 800+ na koncie już w grudniu?
Konsumenci
Nowy Sejm przyjął pierwszą ustawę. Dotyczy zakazu handlu w niedziele
W sądzie i w urzędzie
PESEL można już zastrzec. Jak to zrobić?
Prawo pracy
Szef może zablokować samowolną pracę po godzinach
Zdrowie
Ziobro na odchodne złożył wniosek do TK. Ma duże znaczenie dla lekarzy
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości