Coraz bliżej do wakacji. A turyści często wynajmują samochody. Czy u państwa zaczął się już sezon?

Katarzyna Dobrzyńska:

Od maja do września rzeczywiście mamy więcej klientów indywidualnych. Królują zapytania od Polaków, którzy chcą wypożyczyć samochód na wakacje na terenie Hiszpanii, Portugalii, Turcji czy Włoch.

Jak klienci traktują pożyczone samochody?

Zdarzają się sytuacje, kiedy klient przyjeżdża na lotnisko i się spieszy. Zostawia samochód na piętrowym parkingu, nie pamiętając, w którym miejscu. A potem my musimy szukać takiego samochodu.

A zdarzają się zatrzaśnięte kluczyki?

Autopromocja
FIRMA.RP.PL

Sprawdzona, pogłębiona i kompleksowa wiedza dla MŚP

CZYTAJ WIĘCEJ

Tak, ale do każdego samochodu mamy zapasowe. Często klienci mają problemy z uruchomieniem samochodu. Każda marka ma różne sposoby odpalania, na przykład guzik, karta, w jednym samochodzie wkłada się kluczyk po prawej, w innym po lewej stronie. Klienci z Wielkiej Brytanii mają problem z kierownicą po lewej stronie. Natomiast Amerykanie zawsze chcą pojazd z automatyczną skrzynią biegów.

Podobno zazwyczaj coś zostaje po kliencie w samochodzie?

Najczęściej okulary przeciwsłoneczne. Wielu osobom zdarza się też zapomnieć telefonu komórkowego, laptopa. Wszystko chowamy w biurze w przegródkach, na których są numery rejestracyjne samochodów, informujemy klienta o zgubie i w razie potrzeby przesyłamy na wskazany adres.

Kto najczęściej wypożycza w Polsce samochody?

Jeżeli chodzi o turystów, to klienci z USA albo Europy Zachodniej, np. Wielkiej Brytanii. Często również goście zagraniczni, którzy przyjechali do rodziny. Zdarza się też, że robią to ludzie jeżdżący na co dzień samochodem służbowym, który jest mały. Chcą wyjechać na weekend z rodziną, więc wypożyczają od nas większy. Wypożyczamy też pojazdy z kierowcą na ślub oraz inne uroczystości. Jednak 90 proc. naszych klientów to korporacje.