Prawnicy obsługujący biznes twierdzą, że było to najważniejsze wydarzenie na rynku usług prawniczych nie tylko Polski.
Wielostronny i wieloletni spór zaangażował kilkanaście kancelarii, wyrosło z niego ponad 100 procesów sądowych i arbitrażowych w kilku krajach. Udało się wreszcie zakończyć je ugodą. Vivendi otrzymało 1,25 mld euro i wycofało swoje roszczenia do PTC, grupa Deutsche Telekom została jedynym właścicielem PTC, płacąc 1,4 mld euro na rzecz Vivendi i Elektrimu, a Elektrim spłacił swoich wierzycieli.
Co wydarzyło się jeszcze? Znów zaczęły się kręcić fuzje i przejęcia, m.in. na rynku bankowym (Banco Santander przejął BZ WBK). Właściciela zmieniło też duże centrum handlowe Promenada w Warszawie.
Na Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowano duże oferty publiczne, m.in. PZU, Tauronu i samej giełdy. Nie brakowało znaczących projektów emisji obligacji przez przedsiębiorstwa. Ruszyły transakcje na rynku nieruchomości, w tym powierzchni biurowych.
Wreszcie prawnicy mieli pracę przy projektach rozbudowy infrastruktury sektora publicznego, w tym sportowej, w związku z przyszłorocznymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Projektowane inwestycje publiczne wzmogły też popyt na obsługę dużych przetargów.