Abp Marek Jędraszewski pytany, czy "ekologizm" jest sprzeczny z nauką Kościoła, powiedział, że jest sprzeczny "z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii, począwszy od pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju", w której, jak dodał, wyraźnie powiedziane jest "czyńcie sobie ziemię poddaną".

Ruchom lewicowym hierarcha zarzucił "jedną wielką inżynierię" i próbę "przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę".

W odpowiedzi na te słowa wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej napisał na Twitterze: "Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce"

Do słów tych odniósł się dziś Antoni Macierewicz. - Nikt nie wątpi, że ekologia jest bardzo ważna, ale robienie z tego koncepcji problemu, którego nie wolno w żaden sposób krytykować, jest jakimś szaleństwem - powiedział były szef MON w rozmowie z Polskim Radiem.

- Lewica boi się przywódców o jasno sformułowanych poglądach i stąd ataki na abp. Jędraszewskiego - ocenił polityk PiS.