Etiopia ma prezydenta-kobietę. "Nowy standard"

Parlament Etiopii wybrał pierwszą w historii kobietę na stanowisko prezydenta kraju. Nową głową państwa została Sahle-Work Zewde, od czerwca zajmująca stanowisko specjalnego przedstawiciela ONZ przy Unii Afrykańskiej, a także podsekretarza ONZ.

Publikacja: 25.10.2018 16:44

Etiopia ma prezydenta-kobietę. "Nowy standard"

Foto: AFP

arb

Wybór Sahle-Work Zewde, jak pisze CNN, jest uważany za "ustanowienie nowego standardu dla kobiet w Etiopii".  

- W tak patriarchalnym społeczeństwie, jak nasze, wybranie kobiety na głowę państwa nie tylko ustanawia standard na przyszłość, ale także normalizuje pozycję kobiet jako decydentów w życiu publicznym - napisał Fitsum Arega, doradca premiera Etiopii Abiy'a Ahmeda.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Polityka
Nowy traktat z Niemcami? Polska sceptyczna
Polityka
Najtrudniejszy wybór kanclerza w historii RFN
Polityka
Friedrich Merz został kanclerzem Niemiec
Polityka
Friedrich Merz nie został wybrany kanclerzem Niemiec
Polityka
Parada zwycięstwa w Moskwie: Władimir Putin w strachu czeka na gości
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku