Prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego wszystkich szefów partii politycznych obecnych w Sejmie. Będzie namawiał do wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim ma się odbyć o godzinie 16. Celem jest omówienie inicjatywy Andrzeja Dudy, który chce, by jutro wieczorem w Gdańsku odbył się wspólny marsz przeciwko przemocy i nienawiści.

Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. W imieniu partii pojawią się szef klubu PiS Ryszard Terlecki i przewodniczący komitetu wykonawczego partii Krzysztofa Sobolewskiego.

Ruch Kukiz będzie reprezentował Piotr Apel lub wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Z PSL przyjdzie Piotr Zgorzelski. 

Czytaj także: 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji WOŚP

Do Pałacu Prezydenckiego przybyć ma przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Swój udział zapowiedział także Ryszard Petru, jednak w związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, swoją obecność odwołał. "Ze względu na prośbę rodziny Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii, także nie wezmę udziału w spotkaniu w Pałacu Prezydenckim. Poinformowałem Ministra Szczerskiego o swojej nieobecności" - napisał lider partii Teraz!

Podobną decyzję podjął przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. "Zdecydowałem,że nie wezmę udziału w spotkaniu politycznym organizowanym przez Pana Prezydenta. W tym tragicznym czasie zamierzam wyłącznie być myślami z rodziną i bliskimi Pawła Adamowicza" - napisał.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

W spotkaniu nie weźmie udział przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.