fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Duda zaprasza szefów partii. Wzywa do wspólnego marszu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego wszystkich szefów partii politycznych obecnych w Sejmie. Będzie namawiał do wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim zaczęło o godzinie 16. Celem jest omówienie inicjatywy Andrzeja Dudy, który chce, by jutro wieczorem w Gdańsku odbył się wspólny marsz przeciwko przemocy i nienawiści.

Nie wiadomo, jakie są reakcje przywódców parlamentarnych partii politycznych na to zaproszenie.

- Jestem przekonany, że wszystkie siły polityczne będą w tym marszu uczestniczyły - stwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

O tym, czy zaproszenie to zostało przyjęte, będzie wiadomo po godzinie 16. W spotkaniu, oprócz szefów partii, mają wziąć udział premier Mateusz Morawiecki i minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.

Marsz ma być protestem przeciwko aktowi przemocy i nienawiści, do którego doszło wczoraj w Gdańsku. Podczas finału WOŚP w tym mieście na scenę wtargnął mężczyzna, który kilkakrotnie ugodził nożem prezydenta miasta, Pawła Adamowicza.

Adamowicz jest w bardzo ciężkim stanie, lekarze walczą o jego życie.

Sprawca, 27-letni Stefan W. jest obecnie przesłuchiwany. Za usiłowanie zabójstwa, bo taki usłyszy zarzut, grozi mu dożywocie.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA