Awantura o LGBT. Wiceminister wyszedł ze studia, poseł kazał mu się pospieszyć

„Zdegenerowany człowieku, nie kłam” – takimi słowami zwrócił się były minister edukacji Przemysław Czarnek do europosła Lewicy Roberta Biedronia. W ramach protestu wiceminister Paweł Zalewski wyszedł ze studia.

Publikacja: 19.05.2024 16:40

Paweł Zalewski

Paweł Zalewski

Foto: TV.RP.PL

Na antenie Polsat News Bogdan Rymanowski zapytał swoich gości, co myślą o decyzji Rafała Trzaskowskiego o zakazie umieszczania symboli religijnych w urzędach. Zgodnie z nim ze ścian muszą zniknąć m.in. krzyże i obrazy religijne.

Europoseł Robert Biedroń z Nowej Lewicy powiedział, że „miejsce godła jest w urzędzie, a miejsce krzyża czy innych symboli religijnych w sferze prywatnej”.

Czytaj więcej

Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie

Ewa Zajączkowska-Hernik z Konfederacji pokazała zdjęcie tęczowej flagi wywieszonej z okna urzędu w Krakowie. Europoseł Biedroń skomentował, że jest to symbol społeczności. Nie zgodził się z tym poseł Czarnek, który uznał, że to flaga ideologii.

– Za czasów PiS-u wspieranego przez Konfederację 30 proc. naszego kraju (pan Czarnek przyłożył do tego rękę) to były strefy wolne od LGBT – powiedział wówczas Biedroń.

– Kłamie pan. Kłamał pan Staszewski. Kłamaliście bezczelnie na temat Polski. Łapy precz od polskich samorządów! Nie było i nie będzie takich stref. Człowieku, puknij się w głowę. Nigdy w Polsce nie było stref wolnych od LGBT – powiedział.

– Za panem stoi ideologia nienawiści – odciął się Biedroń.

Przemysław Czarnek przekonuje, że LGBT to ideologia

Były minister przekonywał, że LGBT to ideologia. - Skończcie z tym kłamstwem - ideologia ideologią, człowiekiem człowiekiem. Tu siedzi człowiek, ale za nim stoi ideologia - stwierdził polityk PiS o Biedroniu.

- Dzieciaki w Polsce, które mają próby samobójcze, słyszą byłego ministra edukacji mówiącego, że one nie są młodzieżą, a ideologią, to jest kompletna degeneracja – odpowiedział polityk Lewicy.

–Zdegenerowany człowieku, nie kłam – odpowiedział Biedroniowi Czarnek.

Czytaj więcej

Czarnek: Suwerenna Polska zostanie wyrzucona ze Zjednoczonej Prawicy? Pójdę z nimi

Zaprotestował wówczas wiceminister obrony Paweł Zalewski z Trzeciej Drogi. – Jeżeli mam uczestniczyć w tym programie, proszę pana ministra o przeproszenie pana posła. Posunął się pan za daleko. Czym innym jest krytykowanie czyjejś postawy, a czym innym nazwanie rozmówcy "człowiekiem zdegenerowanym". Obraził pan człowieka. Jeżeli mam uczestniczyć z panem w rozmowie, a chcę to robić, oczekuję od pana szacunku do wszystkich, którzy tutaj są – skomentował i ostrzegł, że wyjdzie ze studia.

Czarnek nie przeprosił, w związku z czym wiceminister Zalewski spełnił swoją groźbę. - Polaryzacja doprowadziła do tego, że mogą mieć miejsce takie sytuacje w sferze publicznej. Protestuję przeciwko temu, dlatego nie jestem w stanie uczestniczyć w rozmowie z panem Czarnkiem - stwierdził Zalewski.

- A ja nie jestem w stanie uczestniczyć z panem w rozmowie, pan nie odpowiada na fałszywe oskarżenia wobec Polski! Jeżeli panu to nie przeszkadza, niech pan wyjdzie, tylko szybciej - odpowiedział były minister.

Donald Tusk i Szymon Hołownia o wyjściu ze studia Pawła Zalewskiego

Do tej sytuacji odniósł się m.in. premier Donald Tusk. „Kiedy oglądam barbarzyńców w rodzaju Czarnka i Budy po chamsku poniżających swoich rozmówców, widzę jak głęboka i zasadnicza jest w dzisiejszej Polsce konfrontacja między Wschodem a Zachodem. To nie jest spór wyborczy, to wojna cywilizacji” – napisał na platformie X.

Z kolei Marszałek Sejmu Szymon Hołownia skomentował, że „czasem trzeba wyjść, żeby zostać w porządku”. „Brawo Paweł Zalewski! Polska 2050 nie będzie brać udziału w polaryzacyjnej grze na obelgi” – napisał.

Przemysław Czarnek zdania nie zmienił. „Kłamstwa o tzw. strefach wolnych od LGBT, których w Polsce nie ma i nigdy nie było, szkalowanie dobrego imienia Polski i samorządów stających w obronie rodziny, wmawianie odczłowieczania ludzi, nazywanie nas degeneracją, oskarżanie o najgorsze rzeczy - jest podobno wolnością słowa. Nasza adekwatna odpowiedź na te koszmarne, antypolskie kłamstwa - to podobno mowa nienawiści. O nie!!! Nie ma i nie będzie na to zgody!” – napisał już po programie.

Na antenie Polsat News Bogdan Rymanowski zapytał swoich gości, co myślą o decyzji Rafała Trzaskowskiego o zakazie umieszczania symboli religijnych w urzędach. Zgodnie z nim ze ścian muszą zniknąć m.in. krzyże i obrazy religijne.

Europoseł Robert Biedroń z Nowej Lewicy powiedział, że „miejsce godła jest w urzędzie, a miejsce krzyża czy innych symboli religijnych w sferze prywatnej”.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Radosław Sikorski obejmie stanowisko w UE? Donald Tusk nie chce go stracić
Polityka
Jarosław Rzepa: Hołownia na prezydenta? Zobaczymy, czy ten pomysł się utrzyma
Polityka
Małopolska wciąż bez marszałka. PiS postawi na jedność kosztem władzy?
Polityka
Niemiecka policja przewiozła migrantów do Polski. Reaguje Donald Tusk
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Polityka
Straż Graniczna poinformowała o przewiezieniu imigrantów z Niemiec. PiS: Wiedzą, że mogą
Polityka
Donald Tusk o Ursuli von der Leyen: Jesteśmy zaprzyjaźnieni