Przemysław Czarnek odejdzie z PiS? „Jeśli Suwerenna Polska zostanie wyrzucona ze Zjednoczonej Prawicy, to wyjdę z nimi”

Nawet częściowo stanowisko Suwerennej Polski popieram, natomiast nie rozumiem moich przyjaciół z Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie potrafią uspokoić głów na 2,5 tygodnia przed wyborami - powiedział w rozmowie z portalem gazeta.pl poseł PiS Przemysław Czarnek. Jak stwierdził polityk, "jeśli ktokolwiek zechce wyrzucać ze Zjednoczonej Prawicy Suwerenną Polskę, to wyjdzie razem z nimi".

Publikacja: 20.03.2024 12:58

Przemysław Czarnek odejdzie z PiS? „Jeśli Suwerenna Polska zostanie wyrzucona ze Zjednoczonej Prawicy, to wyjdę z nimi”

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

W rozmowie z portalem gazeta.pl poseł PiS Przemysław Czarnek zapytany został między innymi, czy Zjednoczona Prawica w rzeczywistości jest zjednoczona. - Oczywiście, że jest zjednoczona, nawet jeśli są jakieś tarcia. Zawsze były, od samego początku, i będą - powiedział. 

Polityk skomentował spór w Zjednoczonej Prawicy, do którego doszło po tym, jak europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki skrytykował między innymi Mateusza Morawieckiego. Jaki stwierdził, że „jeżeli będzie kolejny raz Morawiecki premierem, to nie daje gwarancji, że nie będzie tak samo”. - Ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał, ktoś za to wszystko odpowiada - mówił. W odpowiedzi, poseł PiS Piotr Mueller napisał w mediach społecznościowych: "Może już Patryk uwierzyłeś, że przerosłeś prezesa, premiera i głowę państwa". Później doszło również do wymiany zdań między Pawłem Jabłońskim z PiS i Sebastianem Kaletą z Suwerennej Polski. 

Czytaj więcej

Wymiana "uprzejmości" w klubie PiS. Ozdoba: Pasożyty? Myślałem, że ktoś się włamał na skrzynkę

Przemysław Czarnek: Jeśli ktokolwiek zechce wyrzucać ze Zjednoczonej Prawicy Suwerenną Polskę, to wyjdę razem z nimi 

Zdaniem Przemysława Czarka „to są rozgrzane głowy w emocjach kampanii wyborczej, które nie rozumieją, że Suwerenna Polska – wcześniej Solidarna Polska – zawsze miała takie stanowisko względem naszej taktyki w Unii Europejskiej”. 

Jak przyznał Czarnek, „nawet częściowo popiera to stanowisko Suwerennej Polski”. - Natomiast nie rozumiem moich przyjaciół z Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie potrafią uspokoić głów na 2,5 tygodnia przed wyborami - stwierdził. 

Zdaniem polityka "nic nowego nie powiedział Patryk Jaki, czego nie mówiłby wcześniej". - Reakcja na to była bezsensowna - zaznaczył. 

Przemysław Czarnek: Nie wolno rozwalać Zjednoczonej Prawicy

Podczas rozmowy z portalem gazeta.pl Czarnek zapytany został także, czy uważa, że Suwerenna Polska powinna zostać usunięta ze Zjednoczonej Prawicy. - Jeśli ktokolwiek zechce wyrzucać ze Zjednoczonej Prawicy Suwerenną Polskę, to wyjdę razem z nimi - zadeklarował. Jak podkreślił, "jeśli sama Suwerenna Polska będzie chciała wychodzić, to ich wola". - Nie słyszałem o takich planach. Natomiast, gdyby ktoś chciał ze Zjednoczonej Prawicy wyrzucać Suwerenną Polskę, to ja pójdę z nimi - dodał. - Nie wolno rozwalać Zjednoczonej Prawicy - podkreślił. 

Polityk odpowiedział także na pytanie, czy istnieje perspektywa, iż Suwerenna Polska zostanie albo wyrzucona, albo sama odejdzie. - Nie - powiedział Przemysław Czarnek.

Polityka
Obrona powietrzna Polski. Co z systemami Pilica, Narew, Wisła? Deklaracja Tuska
Polityka
Bloomberg: Duda spotka się z Trumpem. Tusk mówi o "prorosyjskości" Trumpa
Polityka
Wiadomo już, ile było „ofiar” Pegasusa. Adam Bodnar ujawnił statystyki
Polityka
Podstawa programowa w szkołach. Barbara Nowacka zapowiada odchudzenie o 20 proc.
Polityka
Poseł KO: Komuniści mogliby sie uczyć od PiS jak zwalczać opozycję