Stanisław Tyszka: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński chcą podwyższyć inflację

Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które przestrzegało przed nakręcaniem inflacji. Inflacja to jest dziś główny, najwyższy podatek w Polsce - mówił w rozmowie z Polsat News poseł Konfederacji, Stanisław Tyszka, polityk partii Nowa Nadzieja.

Publikacja: 21.08.2023 07:53

Stanisław Tyszka

Stanisław Tyszka

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Tyszka był pytany czy 2 200 zł netto, czyli tyle, ile wynosić ma czternasta emerytura, którą zamierza wypłacić PiS, to kwota wystarczająco wysoka.

Stanisław Tyszka o 14 emeryturze: Łapówka wyborcza

- To kolejna łapówka wyborcza. Myślę, że emeryci są jednym ze środowisk najbardziej oszukanych przez PiS, dlatego że PiS to ugrupowanie wysokiej inflacji. Inflacja uderza po kieszeniach najbardziej najbiedniejszych. A te emerytury wcale nie są u nas wysokie. Jeśli mamy skumulowaną inflację za ostatnie cztery lata 50 proc. to emeryci wszystkie te łapówki wyborcze, które otrzymują od PiS zazwyczaj przed wyborami, oddają natychmiast w sklepie - odparł.

Czytaj więcej

Dodatkowe 755 zł od rządu w 14-tej emeryturze

- Przynajmniej połowa inflacji w Polsce jest winą PiS, polityki rozdawnictwa, nakręcania inflacji, polityki monetarnej NBP czyli zbyt długiego utrzymywania stóp procentowych na zbyt niskim poziomie. Ta drożyzna to jest wina PiS - trzeba to powiedzieć jasno i wyraźnie - mówił też Tyszka.

Inflacja jest w interesie rządu, bo rząd zarabia na inflacji, dzięki temu otrzymuje więcej z naszych podatków

Stanisław Tyszka, poseł Konfederacji

Poseł przekonywał, że Konfederacja jest "jedynym wolnościowym, wolnorynkowym ugrupowaniem, które mówi w ten sposób: my nie chcemy zabierać ludziom pieniędzy i później kupować za te pieniądze ich głosów, tylko chcemy zostawić ludziom pieniądze przez nich zarobione w ich kieszeniach poprzez obniżenie podatków".

Poseł Konfederacji: PO, PiS to ugrupowania wysokiej inflacji, wysokich podatków

Tyszka był następnie pytany w jaki sposób obniżenie podatków pomoże emerytom, których dochody są niewysokie, a którym Konfederacja chce odebrać 13. i 14. emeryturę?

Czytaj więcej

Recesja dusi polskie firmy. Branże, które cierpią najmocniej

- Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które przestrzegało przed nakręcaniem inflacji. Inflacja to jest dziś główny, najwyższy podatek w Polsce. Inflacja służy rządowi. Inflacja jest w interesie rządu, bo rząd zarabia na inflacji, dzięki temu otrzymuje więcej z naszych podatków - odparł.

- Konfederacja chce zatrzymać inflację. Obniżyć inflację. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński chcą podwyższyć inflację, bo jeżeli oni się licytują na 800plus, na babciowe, na tanie kredyty, to oni nakręcają inflację w ten sposób. PO, PiS to ugrupowania wysokiej inflacji, wysokich podatków - dodał.

- Systemowo nie należy oszukiwać ludzi, dając im dodatki, tylko należy doprowadzić do trwałego obniżenia inflacji mądrą polityką fiskalną i monetarną - podsumował.

Tyszka był pytany czy 2 200 zł netto, czyli tyle, ile wynosić ma czternasta emerytura, którą zamierza wypłacić PiS, to kwota wystarczająco wysoka.

Stanisław Tyszka o 14 emeryturze: Łapówka wyborcza

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Sondaż: Która polska partia prowadzi politykę korzystną z punktu widzenia Rosji?
Polityka
Adrian Zandberg apeluje do Donalda Tuska o wycofanie się z kredytu 0%. „Zapomnijmy o sprawie”
Polityka
Marian Banaś: Z powrotem przystępujemy do kontroli Funduszu Sprawiedliwości
Polityka
Marcin Romanowski o nagraniach ws. Funduszu Sprawiedliwości: Burza w szklance wody, prowokacja
Polityka
Kolejne nagranie w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. "Nawet już teraz dosypmy im"
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy