Poseł opuści klub Lewicy? Tomasz Trela zaprzecza

Wiceszef klubu Lewicy Tomasz Trela zaprzeczył doniesieniom o swym ewentualnym przejściu do Koalicji Obywatelskiej. - Nikt mnie nie kaperował - powiedział w rozmowie z Polsat News.

Publikacja: 27.06.2023 09:41

Tomasz Trela

Tomasz Trela

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Informację o tym, jakoby miał wkrótce stać się "nabytkiem" Platformy Obywatelskiej Tomasz Trela określił jako "dobry żart o poranku". Polityk zadeklarował, że doniesienia na jego temat są mylne.

Tomasz Trela: Będę z Lewicą na dobre i na złe

- W październiku będą 24 lata jak jestem w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a teraz w Nowej Lewicy, bo to następca Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jedyne, gdzie się wybieram, to do mieszkańców Łodzi, i do wyborców w całym kraju, żeby przekonywać do głosowania na Lewicę - oświadczył poseł.

Czytaj więcej

Możliwe dymisje w rządzie. Stanowiska stracą ministrowie i 17 wiceministrów?

Wiceszef klubu Lewicy zadeklarował też, że w wyborach parlamentarnych będzie startował z list Lewicy. Poseł został dopytany, czy to trwała deklaracja.

- Byłem w SLD jak miało 45 proc. poparcia, jak miało 4 proc. poparcia, 10 proc. poparcia, 15 proc. poparcia i będę z Lewicą na dobre i na złe, na zawsze - mówił w Polsat News Trela.

- Nikt mnie nie kaperował, dlatego że zna moje wypowiedzi i zna moją trwałość związaną z Lewicą - powiedział poseł, pytany o sprawę swego ewentualnego transferu politycznego.

Czytaj więcej

Sondaż: Realna trzecia droga to dla Polaków Konfederacja

- Nawet lokalna Platforma Obywatelska, z którą współrządzę w Łodzi od 9 lat wie, że Tomasz Trela to Lewica, Lewica w Łodzi to Tomasz Trela, między innymi, bo jeszcze wiele koleżanek i wielu kolegów - dodał.

Trela o Falej i Kotuli

Interia pisała w ubiegłym tygodniu, że politycy Platformy Obywatelskiej sondują klub Lewicy, by ocenić, kto mógłby przejść do formacji kierowanej przez Donalda Tuska. Według portalu, działacze PO mieli "zagiąć parol" na trzy osoby - Tomasza Trelę, Monikę Falej i Katarzynę Kotulę.

Pytany o te doniesienia Trela powiedział w Polsat News, że nic nie wie na temat losów Falej i Kotuli. - Natomiast wiem, że to są koleżanki, które bardzo ciężko pracują na rzecz Lewicy - dodał.

- Wszyscy pracujemy na rzecz Lewicy, żeby miała jak najwyższe poparcie, bo im wyższe poparcie dla Lewicy, tym większa szansa odsunięcia Prawa i Sprawiedliwości od władzy - mówił Trela.

Informację o tym, jakoby miał wkrótce stać się "nabytkiem" Platformy Obywatelskiej Tomasz Trela określił jako "dobry żart o poranku". Polityk zadeklarował, że doniesienia na jego temat są mylne.

Tomasz Trela: Będę z Lewicą na dobre i na złe

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Marek Jakubiak ma propozycję dla PiS. „Na jakiś czas musimy zwyczajnie polubić PSL i Hołownię”
Polityka
Wiceminister obrony w Sejmie: Wojsko ma prawo używać broni na granicy. I używa
Polityka
Szef BBN mówił do pustej sali w Sejmie. "Posłowie tytanami pracy nie są"
Polityka
Europoseł PSL mówi: Rolnicy zagłosowali na Konfederację. Wśród winnych wskazuje Thun
Polityka
Po pół roku rządu Donalda Tuska: Katalog wyzwań, rekonstrukcja i wakaty
Materiał Promocyjny
Czym charakteryzuje się rola polskich banków na tle innych krajów regionu CEE?