Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 28.08.2025 15:52 Publikacja: 19.05.2023 20:18
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie konwencji „Programowy ul”
Foto: PAP/Leszek Szymański
Głos na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 31 proc. ankietowanych przez Kantar. Oznacza to spadek poparcia o 4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem sprzed miesiąca. Druga w sondażu Koalicja Obywatelska zyskała natomiast 1 pkt. proc. Obecnie chce na nią zagłosować 28 proc. respondentów.
Kolejne miejsce w sondażu zajęła wspólna lista PSL i Polski 2050. „Trzecią drogę” wskazało 10 proc. respondentów. Przed miesiącem partia Hołowni miała 7 proc. a ludowcy 3 proc., decyzja o wspólnym starcie nie dała więc na razie tej koalicji tzw. premii za zjednoczenie. Z kolei jeszcze dwa miesiące temu sama Polska 2050 mogła liczyć na głos co dziesiątego ankietowanego.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci ze styku polityki i internetu Wojciech O. zostanie w areszcie do 1...
Członkowie rządu zaprezentowali „Poradnik bezpieczeństwa” zawierający wskazówki, jak zachować się w przypadku wo...
Atak na Adama Niedzielskiego przez zwolenników hasła „Śmierć wrogom ojczyzny” pokazuje, jak łatwo przejść od zły...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
– Trochę taki narcyz, który wie doskonale, że nie odnajduje się w sytuacji, którą zwołał - powiedział o prezyden...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas