"Polska małych miast i wsi była terenem w wielkiej mierze zapomnianym. Myśmy sobie o niej przypomnieli" - mówił Kaczyński. Podkreślał, że wiele problemów trzeba jeszcze rozwiązać, by podnieść poziom życia w małych miastach i na wsiach. "To jest właśnie sprawa jednej Polski i równości Polaków" - dodał.

Prezes PiS mówił, że rząd rozpoczął wielkie programy wspierające samorządy: "Niektórzy mówią, że nasza formacja jest antysamorządowa. Można to pokazać w liczbach, że jest prosamorządowa" - oznajmił i wyliczał lokalne inwestycje, które są wspierane przez rząd: budowę dróg i kanalizacji, transport, kulturę, oświatę i dożywianie dzieci w szkołach.

"Polska, poza wielkimi miastami, zmienia się we właściwym kierunku - oświadczył Kaczyński. "My dotrzymujemy słowa, mówiliśmy o wspólnocie narodowej i już w pierwszym okresie naszej władzy szliśmy w tym kierunku. Początkowo bardzo ostrożnie, ze względu na trudną sytuację finansową i bardzo trudnych koalicjantów. Chodzi więc także o demokrację. Demokracja zakłada dotrzymywanie słowa" - powiedział.

"Rząd PiS nie jest rządem geniuszy" - przyznał, i dodał: "Jesteśmy po prostu dobrze wykwalifikowanym rządem uczciwych ludzi i polskich patriotów. Byłoby źle, gdybyśmy nie rządzili dalej. Byłoby bardzo dobrze, gdybyśmy po wyborach rządzili dalej." - powiedział prezes PiS.