Sejm 13 stycznia uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Autorzy projektu - posłowie PiS - przekonywali, że jest on kluczowy jeśli chodzi o odblokowanie przez Komisję Europejską środków z KPO dla Polski. Przeciw nowelizacji głosowali m.in. należący do klubu PiS posłowie Solidarnej Polski, 8 członków klubu PiS nie wzięło udziału w głosowaniu.
Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki był pytany przez dziennikarzy o ewentualne konsekwencje wobec posłów, którzy nie głosowali. - Zapamiętamy przy okazji tworzenia list wyborczych - odparł.
Czytaj więcej
W ciągu dwóch tygodni poparcie dla PiS wzrosło o ponad 2 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Według badania, w Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań.
Z kolei lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro mówił przed tygodniem w Polsat News, że jego partia przygotowuje się do wariantu oddzielnego startu w wyborach parlamentarnych. - Ale jesteśmy też gotowi do koalicji - dodał minister sprawiedliwości.
Ziobro zastrzegł przy tym, że współpraca z Prawem i Sprawiedliwością nie może odbywać się za cenę "przekonań, wartości i tego, co myślimy o polityce europejskiej". Lider SP przekonywał, że jego formacja nie toczy sporu z premierem Mateuszem Morawieckim, lecz z Komisją Europejską.