Mentzen wyklucza wspólny start z partią Ziobry. "Nie obawiam się Solidarnej Polski"

- Absolutnie nie będziemy startować razem z Solidarną Polską - zadeklarował w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prezes partii Nowa Nadzieja Sławomir Mentzen.

Publikacja: 19.01.2023 10:54

Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen

Foto: tv.rp.pl

Członek Rady Liderów Konfederacji był pytany, czy spór z Wolnościowcami zakończy się tym, że frakcja tworzona przez posłów Artura Dziambora, Dobromira Sośnierza i Jakuba Kuleszę (w przeszłości członków partii KORWiN, która obecnie funkcjonuje jako Nowa Nadzieja) odejdzie z Konfederacji.

- To już zależy od Wolnościowców. Rzeczywiście, publicznie sygnalizują teraz swoją gotowość do odejścia z Konfederacji i obawiam się, że rzeczywiście mogą to zrobić - powiedział Sławomir Mentzen.

Czytaj więcej

Wałęsa: Wszystko wskazuje na to, że poprę w wyborach Polskę 2050

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prezes partii Nowa Nadzieja zastrzegł, że nie zna planów Artura Dziambora i nie zamierza ten temat spekulować.

Mentzen odniósł się też do tematu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Sama ustawa o SN jest oczywiście w sposób jaskrawy sprzeczna z konstytucją, co do tego prawnicy nie mają żadnych wątpliwości - podkreślił. - Nie godzi się popierać ustawy tak jawnie niekonstytucyjnej - zadeklarował.

Jacek Nizinkiewicz pytał, czy politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, którzy również krytycznie podchodzą do nowelizacji ustawy o SN, nie próbują "podbierać" Konfederacji wyborców. - Wydaje się, że próbują, ale oni chyba nie rozumieją, jakich my mamy wyborców - odparł Sławomir Mentzen.

Czytaj więcej

Najnowszy sondaż. Rośnie poparcie dla trzech partii

- Nasi wyborcy są zwolennikami tego, żeby podatki były niskie i proste, a Solidarna Polska przez ostatnie ileś lat komplikowała i podnosiła te podatki. Nasi wyborcy chcą, żeby sądy działały sprawnie, a Solidarna Polska od lat robi wszystko, żeby zniszczyć polski system sądownictwa. Konfederacja broni tego, żeby Polacy mieli prawo do prywatności, żeby politycy, urzędnicy, nas nie inwigilowali, a tutaj Solidarna Polska zamierza razem z PiS-em tę inwigilację wprowadzać - mówił Mentzen.

Nasi wyborcy chcą, żeby sądy działały sprawnie, a Solidarna Polska od lat robi wszystko, żeby zniszczyć polski system sądownictwa.

Sławomir Mentzen

- Więc oni mogą próbować iść po nasz elektorat, widać to chociażby w internecie, (....) próbują nas imitować, natomiast robią to wybitnie nieudolnie, dlatego absolutnie nie obawiam się Solidarnej Polski - dodał.

Lider partii Nowa Nadzieja został zapytany o możliwość współpracy z Solidarną Polską w zakresie układania wspólnych list wyborczych.

- Absolutnie nie będziemy startować razem z Solidarną Polską - zadeklarował Sławomir Mentzen. - Podejrzewam, że oni również nie będą samodzielnie startować, bo wiedzą, że dostaliby 1 procent, tak by ich przygoda z polityką się zakończyła - dodał.

Polityka
Tusk: Tak długo, jak mamy Polskę w sercach, tak długo nikt nam nie zagrozi
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Polityka
Nie tylko Warszawa. Protesty także w innych miejscach w kraju
Polityka
Czarzasty: Zbudujemy dla wszystkich bezpieczny dom
Polityka
Wałęsa na Marszu 4 Czerwca: Podejrzewam, że tylu słuchaczy już mi się nie zdarzy
Polityka
Rafał Trzaskowski na Marszu 4 Czerwca: Chcemy Polski wolnej, demokratycznej, otwartej i europejskiej
Polityka
Donald Tusk na Marszu 4 Czerwca: Nie bójcie się, nikt nas dzisiaj nie zagłuszy