Czytaj więcej

"Rzeczpospolita" o katastrofie ekologicznej na Odrze: Najnowsze informacje i komentarze

- 5 sierpnia wieczorem Jarosław Kaczyński urządził grilla w ogrodach Ministerstwa Obrony Narodowej przy ulicy Klonowej - powiedział Michał Szczerba, cytowany przez Polsat News. - Jak to możliwe, by wynająć ogrody MON? - zapytał polityk KO i podkreślił, że wydarzenie zostało zorganizowane, kiedy woda z Odry "truła tony ryb”. - Badamy tę sprawę, bo to nie była zwykła impreza. Zjawili się Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Andrzej Adamczyk nadzorujący Wody Polskie i jeden z ojców-założycieli tej instytucji Joachim Brudziński - zauważył Szczerba. 

Jak pisze Polsat News, Szczerba miał pokazać także pochodzące z resortu obrony pismo, będące dowodem na to, że wydarzenie się odbyło. - Otrzymaliśmy potwierdzenie. Błaszczak był organizatorem grilla, a za catering płacił Kaczyński - mówił polityk. - Jak funkcjonuje państwo organizujące prywatne party, gdy jednocześnie instytucje takie jak Wody Polskie nie działają? - podkreślił. 

Czytaj więcej

Kontrola w państwowej spółce. Media wiosną informowały o martwych rybach

W środę politycy Koalicji Obywatelskiej zjawili się m.in. w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Kancelarii Premiera, Ministerstwie Środowiska i Generalnym Inspektoracie Ochrony Środowiska, aby skontrolować te instytucje w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze.