Piotrowicz: Kaczyński jest wizjonerem

- Nie ma wątpliwości, że prezes prof. Andrzej Rzepliński stał się czołowym politykiem PO - powiedział przewodniczący komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz

Aktualizacja: 01.07.2016 10:37 Publikacja: 01.07.2016 09:43

Piotrowicz: Kaczyński jest wizjonerem

Foto: rp.pl

W sobotę kongres PiS wybierze władze partii. Stanisław Piotrowicz zapowiedział, że w wyborach na nowego prezesa partii zagłosuje na Jarosława Kaczyńskiego. - Urzekło mnie w nim to, że jest człowiekiem ideowym. Tą ideą jest silna Polska i dobro obywateli. Przez wszystkie lata swojej działalności realizuje tę ideę w sposób niezłomny. Ma wizję państwa i osoby, które go krytykowały po jakimś czasie przyznają, że był przezorny i dobrze oceniał sytuację - powiedział polityk PiS.

 

Czy politycy PiS boją się Jarosława Kaczyńskiego? - Strach silny nie był, gdy powstawały nowe ugrupowania. Ten proces mamy już za sobą. Potem przyszła refleksja, że sukces można osiągnąć tylko pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego.

Piotrowicz w środę nakazał dziennikarzom opuścić salę obrad komisji sprawiedliwości. - Posiedzenie jest transmitowane w internecie (...) dziennikarze mogą pozostać i czynić sobie notatki i zapisy, natomiast utrudniają kamery i proszę o opuszczenie przez nie sali - mówił.

- Warunki lokalowe były bardzo trudne, obecność kilkunastu kamer na posiedzeniu nie sprzyja komfortowi. Komisja sprawiedliwości nie może swobodnie dokonywac wyboru sali w Sejmie. Każda komisja ma przypisane określone sale - tłumaczył Piotrowicz.

- Byłem w wielu parlamentach i takich możliwości dziennikarze nie mają. Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty to oczywiście przepraszam. Nie jest moją intencją to, by w parlamencie nie było transparentności - dodał.

Piotrowicz tłumaczył, czemu nie zapoznał się z opinią Komisji Weneckiej w sprawi Trybunału Konstytucyjnego. - To nie jest prawdą, zalecenie Komisji Weneckiej zostały uwzględnione w opracowanym projekcie. Zastanawialiśmy się, jak powinna wyglądać ustawa, by została zaakceptowana przez wszystkie ugrupowania w Sejmie. Nasz pomysł zakłada, ze projektem bazowym będzie ustawa z 1997 roku. Ona nie była doskonała, ale przez prawie 20 lat nie była przez nikogo kwestionowana - powiedział polityk PiS.

Trybunał Konstytucyjny w Polsce nie jest niezbędny? - TK w Polsce jest potrzebny, my tego nie kwestionujemy. Nigdy tego nie robiliśmy. Problem pojawił się, gdy Trybunał stał się orężem w walce politycznej - odpowiedział.

Czy Polska poradziłaby sobie bez Trybunały Konstytucyjnego? - Skoro poradzili sobie z tym m.in. Holendrzy, to myślę, że jest to możliwe. Nie ma natomiast takiej koncepcji - powiedział Piotrowicz.

Poseł PiS dodał, że nikt nie zaprzeczy, że prezes Andrzej Rzepliński stał się czołowym politykiem Platformy Obywatelskiej.

Polityka
Dr Kucharczyk: Zdziwiłbym się, gdyby sprawa mieszkania Nawrockiego nie odegrała jakiejś roli
Polityka
Sondaż: Któremu kandydatowi na prezydenta Polacy powierzyliby oszczędności?
Polityka
Marek Migalski: Personalizacja wyborów prezydenckich
Polityka
Znów zamieszanie z finansami PiS. Brak ważnych dokumentów w PKW
Polityka
Dr Anna Materska-Sosnowska o debacie: Rafał Trzaskowski zmęczony. Krzysztof Stanowski żenujący