Aktualizacja: 29.09.2017 09:41 Publikacja: 29.09.2017 09:41
Foto: rp.pl
- Zabrakło zdrowego rozsądku - tak Paweł Rabiej z .Nowoczesnej określił przyznanie kuratora w warszawskim procesie reprywatyzacji osobie, która zmarła w 1949 roku.
Pytany o to, co jako prezydent Warszawy zrobiłby w związku z reprywatyzacją Rabiej odparł, że zarzuca obecnej władzy, iż nie wystąpiła z wystarczającymi inicjatywami prawnymi. Przypomniał też, że apelował do Gronkiewicz-Waltz, by podała się do dymisji. - Ale minimum, które powinno zostać spełnione, to przyznanie, że reprywatyzacja w Warszawie jest problemem - mówił Rabiej.
Czy Polska wyśle żołnierzy na Ukrainę w ramach potencjalnej misji pokojowej? O to pytala "Rzeczpospolita" marszałka Sejmu Szymona Hołownię po jego rozmowach w Helsinkach. - Tylko pod parasolem NATO - odpowiedział Hołownia.
Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałby ją kandydat Koalicji Obywatelskiej przed "obywatelskim" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Na konflikcie o telewizje TVN i Polsat może stracić koalicja rządząca, bo niekoniecznie z działaniami ocenianymi przez część obywateli jako cenzura będzie jej do twarzy – uważa politolog, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk,
Państwowa Komisja Wyborcza przyjrzała się sprawie słynnego konta w serwisie X, promującego Platformę Obywatelską. Nie stwierdziła nieprawidłowości, choć kontrowersje może budzić sposób, w jaki doszła do takich wniosków.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Michał K., były szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, nie traci nadziei na uzyskanie tzw. listu żelaznego, który pozwoli mu cieszyć się w Polsce wolnością. Sąd apelacyjny podważył właśnie interpretację przepisu wprowadzonego za rządów PiS, który w założeniu miał dawać w tej kwestii ostatnie słowo prokuraturze. Gra o list żelazny zaczyna się więc od nowa.
- Te prawybory pomogły w tym, żeby budować w sobie tę twardość na nowo - mówił po uzyskaniu partyjnej nominacji na kandydata w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, który pokonał w prawyborach w KO Radosława Sikorskiego. Szef MSZ oświadczył, że uznaje wyniki głosowania.
Rozstrzygnięte zostały prawybory w Koalicji Obywatelskiej, w której prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef MSZ Radosław Sikorski ubiegali się o partyjną nominację do startu w wyborach prezydenckich w 2025 r. Zwycięzca uzyskał ponad 74 proc. spośród 22 tys. głosów.
Nie rozumiem w PSL potrzeby odróżniania się na siłę – mówi Monika Rosa, wiceszefowa klubu KO, posłanka Nowoczesnej ze Śląska.
Posłanka Lewicy, należąca do partii Razem, tworzy nową inicjatywę polityczną z Marcinem Horałą z PiS. Polityków ponad podziałami łączy m.in. poparcie dla budowy CPK. Odpowiedź na pytanie, kto na zyska na politycznej inicjatywie, może być tylko jedna.
Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość uzyskałyby w wyborach do Sejmu niemal identyczny rezultat - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24. Tyle, że w porównaniu z kwietniem poparcie dla KO mocno spadło, a dla PiS - wzrosło.
Lider Polski 2050, mimo zapowiedzi przed lat, że będzie chciał kandydować w wyborach na prezydenta Polski, teraz waha się, a od jego decyzji zależy kształt sceny politycznej na wiele lat. Stawką jest przyszłość Trzeciej Drogi i zmiana premiera.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zebrałaby Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego badania CBOS.
Na przełomie stycznia i lutego największy wzrost poparcia zaliczyła Koalicja Obywatelska - wynika z najnowszego sondażu partyjnego United Surveys dla Wirtualnej Polski. Największy spadek zanotowała Trzecia Droga.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas