W połowie listopada posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik zapowiedzieli, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy, według którego pracodawca będzie mógł sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19 i przenosić niezaszczepionych na inne stanowisko, w podmiotach leczniczych będzie można wprowadzać obowiązek szczepień na COVID-19, a przedsiębiorstw, w których wszyscy będą zaszczepieni, nie będą dotyczyły żadne restrykcje, wprowadzane w związku koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

Policja będzie sprawdzać liczbę osób w kościołach? Poseł PiS: Tak

Czesław Hoc pytany w Polsat News, czy jeśli w kościele albo w restauracji będzie np. powyżej 50 proc. obłożenia, to będzie mogła wejść policja i sprawdzić certyfikaty covidowe, poseł PiS odparł: Tak, w mojej ocenie oczywiście tak.

Z propozycją nie zgodził się m.in. poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. - - Są pomysły, aby do kościołów wchodziła policja i legitymowała wiernych, czy są zaszczepieni. Absolutnie na to nie ma zgody. To szaleństwo trzeba zatrzymać - skomentował.

Czytaj więcej

Policja w kościele sprawdzi paszporty covidowe? Kowalski: Zatrzymać to szaleństwo

Hoc w czwartek późnym wieczorem odniósł się na Twitterze do swojej wypowiedzi. "Niegodna insynuacja, że jestem za weryfikacją testów na koronawirusa przez Policję w Kościołach jest nieprawdziwa i niesprawiedliwa. Jeśli jednak, ktokolwiek tak zrozumiał z kontekstu mojej wypowiedzi w Polsat - serdecznie przepraszam. Czesław Hoc." - napisał.

Przeprosiny posła PiS zostały później usunięte, a Hoc nie zabrał w tej sprawie głosu.