- Jak na razie, nie zapeszając, współpraca z PiS układa się bardzo dobrze. Mamy ustawę antykorupcyjną podpisaną przez prezydenta, większość przepisów dotyczących kar za korupcję wchodzi od 1 stycznia 2022 roku - mówił Kukiz pytany o to, jak układa się mu współpraca z PiS. 

- Ja oczywiście chciałbym wprowadzić te przepisy od razu, chciałbym zmienić ustrój państwa od razu, chciałbym zmienić konstytucję od razu, wygrać w totolotka od razu - wyliczał Kukiz. Dodał, że skoro przepisy ustawy antykorupcyjnej nie wchodzą w życie od razu, to znaczy, że nie było to możliwe.

Mam trzech posłów i cieszę się z tego, że wchodzi ustawa, która ogranicza rozpasanie klasy próżniaczej

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15

- Gdybym miał w tej chwili 231 posłów to tak bym zrobił. Natomiast ja mam trzech posłów i cieszę się z tego, że wchodzi ustawa, która ogranicza rozpasanie klasy próżniaczej - dodał.

Kukiz był też pytany o instytucję sędziów pokoju. - Jeśli Solidarna Polska będzie próbowała blokować sędziów pokoju, to ja będę blokował ustawy Solidarnej Polski - zapowiedział Kukiz dodając, że na temat instytucji sędziów pokoju potrzebna jest dyskusja. - Myślę, że w ciągu 2-3 miesięcy ustawa powinna być uchwalona i podpisana przez prezydenta - dodał.

- Powołany został zespół ds. zmiany ordynacji wyborczej i nie wykluczałbym jakiejś kompromisowej ustawy uwzględniającej mój postulat, by każdy obywatel uzyskał indywidualne, bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu, czyli żeby każdy mógł startować pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie potrzebowałby do tego szyldu partyjnego - mówił lider Kukiz'15.

Kukiz był też pytany o Łukasza Mejzę, po tym jak Wirtualna Polska poinformowała, że obecny wiceminister sportu i turystyki, Łukasz Mejza, założył firmę, która proponowała terapie o niepotwierdzonej skuteczności nieuleczalnie chorym pacjentom. Mejza zaprzecza tym oskarżeniom.

Czytaj więcej

Sprawa Mejzy może zdestabilizować większość PiS

- Z różnych posłów ten Sejm powinien był zostać oczyszczony. Posłów powinni wybierać obywatele, a nie partie polityczne. To partia wybrała Mejzę, a nie ludzie. Mejzę wybrało PSL, wbrew kłamliwym doniesieniom mediów, Mejza został wpisany na listy PSL-u po rekomendacji prezydenta Zielonej Góry, proszę mnie w to nie mieszać - stwierdził lider Kukiz'15 odnosząc się do doniesień, że Mejza pojawił się na listach PSL z rekomendacji Kukiz'15 (Kukiz'15 startował w wyborach do Sejmu w 2019 roku z list PSL, w ramach tzw. Koalicji Polskiej). - Kiedy Mejza wszedł do Sejmu rozmawiał ze mną o utworzeniu wspólnego koła. Ja odmówiłem - dodał.

- Jestem przekonany, że jeśli jest choć część prawdy w tych doniesieniach medialnych, to Jarosław Kaczyński nie będzie tolerował takiej osoby w rządzie. Jeśli jest inaczej niż myślę, to PiS będzie miało problem - dodał pytany o to, czy będzie nadal popierał PiS jeśli Łukasz Mejza pozostanie w rządzie.