W Święto Niepodległości 11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Po decyzji sądu podważającej decyzję wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który nadał marszowi status imprezy cyklicznej - mimo że miasto wykazywało, że zgromadzenie nie wypełnia warunków określonych w ustawie - o organizacji marszu zdecydował Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jego szef, Jan Józef Kasprzyk, podjął decyzję, aby nadać Marszowi Niepodległości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach.

Czytaj więcej

Nagły zwrot ws. Marszu Niepodległości. Będzie jednak legalny

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, założone i kierowane przez Roberta Bąkiewicza, pozostaje współorganizatorem marszu.

Stowarzyszenie opublikowało oficjalny plakat zachęcający do udziału w imprezie.

"Uwaga! Kto 11 listopada 2021 r. dokona zaburzenia spokoju i porządku publicznego, szczególnie, kto obowiązkowo nie będzie wykonywał swojej pracy, albo też swojej służby, sklepy, a głównie sklepy spożywcze będzie miał zamknięte, polskie barwy w jakimkolwiek zestawieniu będzie pokazywał, brał udział w pochodach, albo przez przemówienia, względnie niedozwolone zebrania ludności podburzał, będzie surowo karany" - czytamy na plakacie stylizowanym na okupacyjne obwieszczenie. Prezydent Warszawy jest na nim podpisany jako "Der Oberbürgermeister Tschaskovsky" - burmistrz Trzaskowski.

Tę samą treść zamieszczono na plakacie w języku niemieckim.