Aktywistki oświadczyły, że podczas obchodów 11 listopada, ich zdaniem Warszawę czeka pochód z hasłami nienawiści, a przeprowadzenie pokojowego zgromadzenia jakie planowały, w takich warunkach, w tym samym czasie jest niemożliwe.

- Naszym priorytetem głównym było zapewnienie bezpieczeństwa Wam oraz naszym gościom i gościniom. Przypominamy, że wydarzenie 14 Kobiet z Mostu było zaplanowane jako opowieść o prawach człowieka, zrealizowana w scenariuszu wymagającym zgoła innego otoczenia. Wraz z państwowymi obchodami pisowsko - faszystowskimi, otoczenie całkowicie to wyklucza - piszą w komunikacie.

Jak wyjaśniają, nie zdecydowały się na zorganizowanie wydarzenia z innym miejscu, ponieważ "byłoby to uznanie, że bezprawnymi metodami można przenosić obywatela jak pionek po mapie Warszawy, że zgadzamy się na wyznaczenie nam miejsca - byle z dala od Ronda Praw Kobiet."

Dziś o godzinie 15:00 przed warszawską Zachętą odbędzie się konferencja prasowa, podczas której aktywistki opowiedzą o planowanej dalszej działalności.

Czytaj więcej

Dożywocie za przerwanie ciąży. Sejm zajmie się projektem #StopAborcji

Czytaj więcej

Rząd przejmuje trasę Marszu Niepodległości - co to oznacza