Bannon, który odbywa obecnie tournee po europejskich stolicach, określił włoski rząd Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd jako "eksperyment, który - jeśli zadziała - zmieni światową politykę".

Steve Bannon w Europie przebywa, aby udzielić wsparcia działaniom brukselskiej fundacji "The Movement", której celem jest koordynowanie działań prawicowych, populistycznych partii w całej Europie w wyborach do PE.

Bannon mówiąc o włoskim rządzie stwierdził, że jest to "eksperyment łączyć lewicę i prawicę". - Populistyczna partia z nacjonalistycznymi tendencjami, jaką jest Ruch Pięciu Gwiazd i nacjonalistyczna partia z populistycznymi tendencjami, jak Liga. Jest ważne, aby to zadziałało, ponieważ może być to modelem demokracji dla krajów od USA po Azję - stwierdził.

Bannon ma nadzieję, że włoski model, w którym rząd tworzą wspólnie prawicowi i lewicowi populiści, będzie powtórzony zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii. - Potrzebne będą kompromisy... Z jednej strony dochód gwarantowany, a z drugiej płaskie podatki, obie strony dostaną to, co chcą i ruszymy dalej z tego punktu - stwierdził Bannon mówiąc o programie włoskiego rządu.