Reklama
Rozwiń
Reklama

Serbia postawiła w stan gotowości siły zbrojne

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić postawił w stan pełnej gotowości siły zbrojne i policję. Podjął tę decyzję po tym, jak nad ranem jednostki specjalne Kosowa zajęły pozycje przy jeziorze Gazivoda, na granicy obu państw.

Aktualizacja: 30.09.2018 14:05 Publikacja: 29.09.2018 21:00

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić

Foto: Wikimedia/CC 3.0

mk

Władze Serbii oskarżają Kosowo o to, że rano po zajęciu pozycji przy jeziorze, zatrzymały czterech pracowników tamtejszego ośrodka sportowego. Uzbrojeni żołnierze mieli wkroczyć m.in. do etnicznie serbskiego miasta Zubi Potok na północy Kosowa, przy granicy z Serbią i do elektrowni wodnej na jeziorze Gazivoda.

Władze Kosowa zaprzeczają informacjom o zatrzymaniach. Twierdzą, że jednostki specjalne pojawiły się w tamtej okolicy, aby ochraniać prezydenta państwa Hashima Taciego, który złożył tam dziś wizytę.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Gwiazda ruchu MAGA otrzymuje groźby. Wcześniej Trump nazwał ją „narzekającą wariatką”
Polityka
Politycy AfD zaproszeni do Waszyngtonu. Konferencja z ich udziałem „przeciwwagą dla Davos”
Polityka
Przyjaźnić się z USA, ale też z Rosją. Elastyczny jak prezydent Kazachstanu
Polityka
Kai-Olaf Lang o stosunkach z Polską: Po stronie Niemiec panuje poczucie bezradności
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Donald Trump zażąda od BBC gigantycznego odszkodowania? Mowa o miliardach dolarów
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama