Aktualizacja: 28.01.2019 12:30 Publikacja: 28.01.2019 11:19
Foto: tv.rp.pl
Jacek Nizinkiewicz: Jacek Nizinkiewicz, #RzeczoPolityce. Moim gościem jest Jacek Sasin, sekretarz stanu w kancelarii prezesa rady ministrów, przewodniczący komitetu stałego rady ministrów, poseł PiS. Dzień dobry.
Jacek Sasin: Dzień dobry.
Czy zatrzymanie Bartłomieja Misiewicza to jest problem dla Antoniego Macierewicza?
Trudno mi się do tego odnosić, bo nie znam żadnych szczegółów tego zatrzymania, nie wiem czego dotyczą zarzuty, więc trudno w tej chwili cokolwiek wyrokować. To jest nie tyle problem co znak tego, że dla PiS-u, dla służb i dla tego rządu nie ma równych i równiejszych. Niezależnie od tego kto identyfikowany jest z którym obozem politycznym, jeśli złamał prawo to działania są takie same.
Ale jest tak, że Bartłomiej Misiewicz, jest jednym z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza. Bardzo częstostawał w jego obronie, a tajemnicą poliszynela jest to, że Antoni Macierewicz nadal ma wpływy w MON-ie, przy MON-ie w dalszym ciągu działa Komisja Smoleńska.
Szefem MON-u jest minister Błaszczak i on kieruje tym resortem. Mówienie o jakichś wpływach formalnych, nieformalnych, w tym przypadku nie jest uzasadnione. W poprzednich latach wielu Polaków w czasie poprzednich rządów miało wrażenie, że swoich się kryje. Jeśli są jakieś nieprawidłowości czy złamanie prawa, które dotyczy osób związanych z aktualnie rządzącą partią, to oni nie mogą czuć nad sobą parasola ochronnego. Ten standard, który wprowadziło PiS jest standardem absolutnie innym i tutaj niezależnie od tego, kto w jakim środowisku politycznym działał, czy funkcjonuje, na pewno nie będzie bezkarny.
Czy prezes Kaczyński będzie domagał się wytłumaczeń od Antoniego Macierewicza, czy premier Morawiecki będzie domagał się wyjaśnień również od Antoniego Macierewicza i Mariusza Błaszczaka, dojdzie do takiego spotkania?
Myślę, że najlepszym gwarantem tego, że ta sprawa zostanie do końca doprowadzona są działania organów państwa, w tej chwili mamy działania służb CBA, prokuratury. One będą ustalać wszystkie fakty i również wszystkie powiązania osób zatrzymanych, kto jeszcze mógł mieć ewentualnie wpływ na to, że oni takie przestępcze działania podejmowali i to będą te ustalenia, które zdecydują o ich kolejnych krokach.
Zatrzymanie Bartłomieja Misiewicza to problem dla Antoniego Macierewicza - tak powiedział rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Nie wiem czy to jest problem. To nie jest tak, ze minister Macierewicz nie tylko dawał przyzwolenie, ale też miał wiedzę o działaniach, które w tej chwili stały się powodem zatrzymania Bartłomieja Misiewicza. Tak czasami się zdarza, że osoby które pełnią kierownicze stanowiska mają bardzo wielu współpracowników i ci współpracownicy, może się tak zdarzyć, że nadużywają zaufania i podejmują działania których nie powinni.
Antoniemu Macierewiczowi włos z głowy nie spadnie?
Nie wiem na jakiej podstawie miałbym to stwierdzić, nie znam szczegółów więc trudno mi mówić czego dotyczą tej zarzuty, jakiej działalności i czy ktokolwiek inny mógł mieć wiedzę i świadomość tego co stało się powodem zatrzymania.
- Jesteśmy krajem który ma ponad 600 km granicy z dwoma nieprzyjaznymi krajami, Białorusią i Rosją - mówił na konferencji prasowej szef MSZ Radosław Sikorski pytany o to, dlaczego Polska wyklucza obecnie możliwość wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę.
„W środę 11 grudnia zakończyło się postępowanie dyscyplinarne posłanki Pauliny Matysiak” – poinformowała w piątek w swoich kanałach społecznościowych Partia Razem.
W sondażu, przeprowadzonym przez United Surveys, Polacy ocenili jakość życia podczas rządów Donalda Tuska oraz Mateusza Morawieckiego. Wyniki wskazują na wyraźnie zdywersyfikowane opinie, w zależności od preferencji politycznych respondentów.
Pani przewodnicząca Związku Zawodowego nie mogła być sygnalistką, bo przepisy o sygnalistach nie funkcjonowały. Urzędnicy nie mają możliwości działać niezgodnie z prawem - mówi Dariusz Wieczorek, szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Prezydent Argentyny (Javier Milei) zlikwidował 13 ministerstw, zwolnił 30 tysięcy urzędników. Inflacja w ciągu roku z 25 proc. spadła do 2,5 proc. - mówił w rozmowie z Radiem Plus wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak.
Ewa Wrzosek: „Można uważać, że rozliczenia i prokuratura działają we właściwym tempie. Ja tak nie myślę. Wiem za to, że kolejne na pewno będą szybsze i skuteczniejsze. I odczujemy to wszyscy na własnej skórze. Bo to nas rozliczą. To nie jest czas, aby ściśle w sposób pozytywistyczny trzymać się litery prawa”.
- Jesteśmy krajem który ma ponad 600 km granicy z dwoma nieprzyjaznymi krajami, Białorusią i Rosją - mówił na konferencji prasowej szef MSZ Radosław Sikorski pytany o to, dlaczego Polska wyklucza obecnie możliwość wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę.
Nie ma innego wyjścia, trzeba podzielić ten kawałek ziemi. Inaczej Izrael nie utrzyma swojej tożsamości jako żydowska demokracja i nie będzie bezpieczny - mówi Ami Ajalon, były dyrektor Szin Betu, izraelskiej służby bezpieczeństwa.
„W środę 11 grudnia zakończyło się postępowanie dyscyplinarne posłanki Pauliny Matysiak” – poinformowała w piątek w swoich kanałach społecznościowych Partia Razem.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Minister zdrowia Izabela Leszczyna oraz wiceminister Marek Kos ogłosili w piątek nową listę leków refundowanych. Będzie ona obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku.
W sondażu, przeprowadzonym przez United Surveys, Polacy ocenili jakość życia podczas rządów Donalda Tuska oraz Mateusza Morawieckiego. Wyniki wskazują na wyraźnie zdywersyfikowane opinie, w zależności od preferencji politycznych respondentów.
W krajach postsowieckich w krótkim czasie wzrósł indywidualizm, spadła za to stabilność zatrudnienia, poupadały przyzakładowe żłobki i przedszkola, a mieszkalnictwo zostało skrajnie utowarowione. W Europie Zachodniej te same zmiany, wpływające negatywnie na demografię, zachodziły przez dłuższy okres, dzięki czemu społeczeństwo łagodniej je przeszło.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas